Минулого тижня в Харківській області перебував з інспекційною поїздкою проект-менеджер німецького державного банку "КфВ" Крістоф Ізенманн. Саме через цей банк надходить значна частина німецьких донорських коштів на реалізацію українських соціальних проектів.
Німеччина фінансово допомагає нашій державі у підтримці й соціальній реабілітації внутрішньо переміщених осіб із Криму, Донецької та Луганської областей. За ці кошти у трьох східноукраїнських областях — Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській — ремонтують соціальне житло, дитячі садки і школи, які, зокрема, зможуть відвідувати діти, які втекли від війни.
— Я відвідав чотири об'єкти у двох містах Харківщини — Золочеві та Лозовій. Можу констатувати, що люди тут активно намагаються допомагати переселенцям, — каже Крістоф Ізенманн. — Вибором об'єктів, які ми фінансуємо у вашій державі, займаються наші партнери — Український фонд соціальних інвестицій разом із місцевими громадами. Результат такої співпраці є позитивним.
— Німецькі донори погодилися профінансувати модернізацію понад 30 об'єктів у східному регіоні України. Це соціальні гуртожитки, квартири, школи, дитячі садки, інтернати, — каже виконавчий директор УФСІ Віктор Мірошниченко, 56 років.
— З одного боку, моя поїздка — інспекційна, а з другого — ми намагаємося вивчити місцеві проблеми, щоб ефективніше використовувати гранти німецького уряду, — говорить Ізенманн. — Можу сказати, що "КфВ" отримає від уряду Німеччини ще один транш на близько 9 мільйонів євро — також на облаштування житла для переселенців. Найімовірніше, його реалізація розпочнеться ближче до кінця 2017-го. Німецький уряд розуміє необхідність підтримки реформ медичного забезпечення в Україні. На це буде виділено 14,5 мільйона євро. Над концепцією "медичного" проекту ми працюватимемо спільно з українською стороною. І саме ці пропозиції отримуватимуть пріоритети у подальшому фінансуванні.
Коментарі