Від сьогодні у Канівському і Київському водосховищах упродовж 70 днів заборонено ловити рибу. На інших дніпровських водосховищах та на великих річках Полісся така заборона діє від початку поточного місяця. З 10 квітня не можна буде ловити рибу в ріках Поділля, Каховському та Дністровському водосховищах. У такий спосіб щороку Укрдержрибгосп захищає рибу, яка саме нереститься.
— За царя-батюшки у нас навіть у дзвони не дзвонили, щоб рибу не лякати, — розповідає 52-річний Іван Дробот із Державного департаменту рибного господарства. — А взагалі такі правила існують в усьому світі.
Коли риба нереститься, не можна також плавати водоймами на моторних човнах. Гідроелектростанціям рекомендують підтримувати постійний рівень води, а водокористувачам не проводити водозабору.
Для рибалок, які не уявляють і дня свого життя без вудки, на час нересту організують спеціальні місця для риболовлі. При цьому дозволятимуть виловити не більш як 5 кг риби на день.
— Деякі браконьєри рибалять не тому, що голодні, а через азарт, — обурюється начальник держрибінспекції Віктор Кириченко, 37 років. — Занурюються з аквалангом і можуть два десятка сомів настріляти з підводної рушниці.
За словами Кириченка, браконьєри користуються сітями, електровудками, подекуди глушать рибу динамітом. Постійно вигадують нові способи масового вилову риби. За минулий рік було заведено 83 тисячі кримінальних та адміністративних справ на порушників риболовних правил.
Коментарі