Наприкінці липня в усіх центрах масової вакцинації проти коронавірусу з'явиться американська вакцина "Пфайзер", яку в Україну завозять під назвою "Комірнаті". Щепитися зможуть усі охочі. Зараз у пунктах колють китайський препарат "Коронавак".
— Іде четвертий етап вакцинації. Щеплюємо людей з хронічними хворобами. Наприкінці липня перейдемо до п'ятого рівня. Уколи будуть доступні всім, — говорить головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, 36 років. — "Пфайзером", імовірно, вакцинуватимемо й дітей із хронічними хворобами. За призначенням лікаря.
З початку кампанії імунізації, 24 лютого, Україна отримала понад 5 млн доз вакцин різних виробників. Окрім американського та китайського препаратів, громадян щеплюють південнокорейською "Астразенекою". До кінця року має надійти ще 42 млн доз.
— У найближчий час очікуємо на п'ять мільйонів "Коронаваку", — говорить інфекціоніст Федір Лапій, 48 років. — Отримаємо й понад два мільйони препаратів від "Пфайзеру" та "Модерни" (американська біотехнологічна компанія пообіцяла поставити свою вакцину. — ГПУ). Вакцинація запобігатиме тяжкому перебігу коронавірусу. Легше перенесемо наступну хвилю.
Частина українців відмовляються щеплюватися через лікарів, додає Лапій:
— Люди ставлять багато запитань, а медики не дають відповіді через незнання. Потрібно це виправляти. Є недоліки і зі сторони влади. Вона не займає міцної державницької позиції. Хочеться більше підтримки від церкви. Бо у групі ризики літні люди. Церква має на них сильний вплив.
Центри вакцинації в Україні відкривали за європейською моделлю.
— Однак не можемо все закордонне перейняти собі. Там більше можливостей. Наприклад, у США американців вакцинують прямо в автомобілі. У нас це нереально. Більшість народу машин не має, їздять транспортом, — каже Федір Іванович.
2 липня у Вінницькій області за 4 год. після вакцинації "Пфайзером" помер 47-річний чоловік. Мав ішемічну хворобу серця.
— Щеплення отримав о 13:45. Протягом години скарг не було. А о п'ятій вечора в чоловіка з'явилася нудота, знепритомнів. Реанімаційні заходи не допомогли, — кажуть у Міністерстві охорони здоров'я. — Причиною смерті стала серцево-судинна недостатність.
У обласному департаменті охорони здоров'я створили групу, яка розслідуватиме випадок. У компанії "Пфайзер" не бачать зв'язку між вакцинацією і смертю.
На 7 липня всі регіони перебували в зеленій зоні карантину. Щодня в Україні фіксують у середньому по 200–600 нових хворих.
У автобусах і магазинах Києва й обласних центрах меншає людей, які їздять у масках. Транспорт ходить переповнений.
— Так не має бути. Вірус нікуди не дівся. У сусідніх країнах почалася чергова хвиля, яку спричинив індійський штам "Дельта". Носити маски необхідно, — говорить міністр охорони здоров'я 2014-го Олег Мусій, 56 років. — Через такий підхід нова хвиля ковіду ймовірна в середині чи кінці липня.
Коментарі