середа, 03 червня 2015 08:35

"Люди якісь не зовсім із настроєм. Немає емоцій"

— Не той Київ, як був колись. Не той, — говорить киянин 29-річний Андрій Семенов. Із ним зустрічаємося 30 травня об 11.30 біля виходу з метро Хрещатик. — Сьогодні День міста, а людей зовсім мало. Так раніше не було. Будь-яких вихідних у цей час на Хрещатику й майдані Незалежності набагато більше гуляють.

На кожному кроці промоутери від різних мобільних операторів рекламують свої послуги. Прямуємо до Київської міської державної адміністрації. Там змагаються велосипедисти.

— Біля мерії — спортивні заходи. Це в стилі Кличка, — усміхається Андрій. — Рівно рік тому пройшов він у мери і його команда. І що? Обіцяв багато, а зробив лише десяту частину. Дороги в столиці як були жахливими, так і залишилися. Обслуговування в жеках теж бажає кращого. Минулого літа без гарячої води намучилися. Як згадаю, то аж мурашки по шкірі пробігають. А МАФи! Вели війну із ними, так і не довели. Змістили невгодних тільки.

Йдемо повз майдан Незалежності. Там біля стели стоять діти. У руках тримають жовті папірці з написом "Назустріч мрії" та жовті троянди, перев'язані блакитною стрічкою. Представник самооборони Майдану тримає на плечах дитину й розповідає присутнім, із чого починалася Революція гідності. Як вперше побили людей. Показує на ще чорну місцями бруківку.

— Моторошно від цих розповідей. Аж настрій у мене зник, — Андрій показує рукою на стелу, на якій прилаштовані написи: "Муженко вбивця найкращих синів України!", "Путіна цілком влаштовує корумпована Україна!". — Зовсім не святково. Та й яке свято може бути, коли в країні йде війна. Подивися, і люди якісь не зовсім із настроєм. Немає емоцій. Раніше на День міста кияни були веселі. Ми завжди ходили всією родиною на Хрещатик. Потім насолоджувалися безкоштовним концертом кращих зірок української естради. І чекали на феєрверк. А тепер батьки не захотіли йти. Будуть телевізор дивитися.

Рушаємо на Софійську площу. Там о 13.15 відкриватимуть фестиваль бального танцю. Пришвидшуємо крок, щоб встигнути до початку.

— Тут веселіше. Гарно танцюють дітлахи. Я теж колись мріяв записатися в школу хореографії. Не склалося. Тепер жалкую, — говорить Андрій.

Хвилин за 20 повертаємося до метро Хрещатик. Андрій поспішає. Йому треба забрати квитки на матч "Динамо" (Київ) — "Металург" (Запоріжжя), що розпочнеться о 17-й на стадіоні ім. Лобановського. Ввечері після матчу піде на концерт на НСК "Олімпійський". Там Вакарчук виступатиме зі Скрипкою й іншими виконавцями.

Зараз ви читаєте новину «"Люди якісь не зовсім із настроєм. Немає емоцій"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути