— З кінця квітня на площі Ринок майже живу, — сміється 39-річний Андрій Сидор, власник компанії з організації подій та концертів "Дік-Арт". Три роки з 2007-го він працював начальником міського управління культури. Організовував фестивалі "Свято сиру і вина", "Свято кави" та інші. Спілкуємося у кафе "Кентавр" на пл. Ринок.
У Львові завжди так масштабно відзначали День міста?
— Усе почалося сім років тому зі святкування 750-річчя Львова. Витратили багато коштів із міського бюджету, запросили зірок — німецького майстра світлового шоу Герта Гоффа, співаків Руслану, Ґорана Бреґовича. Відтоді приїжджати на День міста до Львова стало модним. Євро-2012 підсилило цікавість ще й іноземців.
Скільки коштів виділяють на свято із міського бюджету?
— 2007-го виділили 2,5 мільйона гривень. Зараз — ні копійки. Все відбувається за рахунок бізнесу й місцевих підприємців. На це і був розрахунок. Львів "розкрутили", зараз усі пожинають плоди цієї праці. Обличчя міста змінилося. Раніше на площі Ринок паркували автомобілі чиновники, зараз це найвідвідуваніша точка. Розвивається бізнес, покращується комунальна сфера, ремонтують дороги. Від туристів виграють усі. Невелике італійське містечко Перуджа за вікенд "Свята шоколаду" заробляє у бюджет 200 мільйонів євро. А там живуть усього 180 тисяч людей.
Де ще гучно відзначають День міста?
— У Вінниці. Там іде підтримка від Петра Порошенка. Тисячі людей приїхали на відкриття сезону знаменитих фонтанів. У деяких обласних центрах святкування обмежується звітними виступами танцювальних і співочих колективів на єдиній площі в центрі. Треба, аби були майданчики по всьому місту для різного віку і на різні смаки. Немає привабливої архітектури, моря чи гір — зацікавте приїжджих спортом, наукою, ремеслами. Перемога "Шахтаря" для донеччан — уже свято. На Дні міста клуб може бути родзинкою програми.
Коментарі
12