На двох дошках у хаті 85-річної Марії Нефортуни з села Рашівка Гадяцького району на Полтавщині з'явилися зображення святих.
— Свекруха купила хату в батюшки. Давно, ще до війни, — розповідає господиня. — Та хата чи розвалилася, чи бомба впала. Поряд побудували нову, а на місці старої зробили сарай. Чотири роки тому він згорів. Стали викидати все після пожежі та знайшли у попелі дощечки. Поклали їх на кухню, вирішили, що то щось святе.
Марія Нефортуна згадує, дощечки спочатку були чорні. За два роки на одній з них почало проявлятися обличчя. Зять Марії Василівни 60-річний Василь Буханенко роздивився дошку і поніс її до сільської церкви, посвятив у батюшки. Через якийсь час дерево стало світле. Спершу стало видно очі, згодом — лице. За два роки — руки й чітко все обличчя.
Місцевий священик Богдан Лаврись тричі приходив дивитися на диво. Він припускає, що то ікона святого Миколая. На другій деревині розміром 10 на 11 см зображення тільки-но почало проявлятися. Батюшка стверджує, що там з'являється Ісус Христос. Василь Дмитрович не погоджується з цим. Каже, то портрет старшої людини. Можливо, це також святий Миколай.
— Таких дощечок було до 10 штук. Я тільки дві залишив, інші попалив. Може, і на них щось проявилося би, — говорить Буханенко.
Про незвичайну ікону почули люди в селі. Приходять подивитися. Дощечка зі святим Миколаєм стоїть на столі в залі. Другу ікону поки що не виставляють, чекають, доки добре проявиться зображення. Відвідувачі розглядають образи, хрестяться, вважають за чудо. Є такі, що не вірять, заздрять. Василь Дмитрович дає тільки глянути, до рук брати не дозволяє. До храму передавати не планує.
— Віримо, що диво відбулося на хороше, — стверджує. — Щодня молимося біля ікони. Читаємо перед образом Святе Письмо, просимо спасти від усього поганого.
Марія Нефортуна по всіх кімнатах у хаті розставила ікони. На церковні свята перед ними запалює свічки.
— Батюшка підмітив під час обходу сільських хат у день початку посту, що в нас єдиних на все село горять свічки, — розказує селянка. — Раніше, як мала здоров'я, постійно до храму ходила.
Коментарі