вівторок, 13 серпня 2019 01:00

"Касир виписує проїзний документ від руки"

Автор: ФОТО З САЙТА WWW.facebook.com / Сеня Анатолич Варм
  Люди торгують городиною на площі перед залізничним вокзалом окупованого Донецька. Востаннє пасажирські потяги зі станції відправлялися  29 липня 2014 року. Сьогодні будівля працює як торговий центр, усередині — кафе та гральні автомати
Люди торгують городиною на площі перед залізничним вокзалом окупованого Донецька. Востаннє пасажирські потяги зі станції відправлялися 29 липня 2014 року. Сьогодні будівля працює як торговий центр, усередині — кафе та гральні автомати

Із 2015 року влада ДНР націоналізувала на окупованій частині Донецької області все майно Укрзалізниці. На захоплених бойовиками місцевих вокзалах і станціях бойовики здійснюють внутрішні поїздки тільки між містами. Запустили одну електричку до кордону з Росією. В Україну потягів немає.

— На території залізничного вокзалу Донецька працюють каси з продажу квитків, кафетерій, парковка, кімната відпочинку. Але поїзди не ходять, — каже донеччанин 48-річний Артем Зінченко. — Так звані пасажирські потяги дальнього слідування зараз ідуть тільки з Ясинуватої. Найпопулярніші — до села Успенка на кордоні з РФ

та до Луганська.

Ватажки ДНР обіцяли пустити поїзди з головного залізничного вокзалу Донецька 1 червня 2018 року. Але з міста вони йдуть приміськими маршрутами з вантажно-пасажирської залізничної станції "Донецьк-2", що за 5 км від Макіївки. З перону відправляються електрички в Ясинувату й Іловайськ.

— Їду на ринок Макіївки скупитися раз на тиждень. Економлю кожну копійку, тому доводиться користуватися електричкою, — каже 69-річна Олександра Михайлівна з окупованого Харцизька. — Поїздом дістаюся до Макіївки за 5,93 гривні. Автобусом коштує 6,72. Електричка ходить сім разів на день. Один раз між цими містами ходить пасажирський плацкартний потяг Успенська — Ясинувата. Час у дорозі — півгодини.

Між станціями Горлівка й Микитівка курсує один плацкартний вагон. Місцева влада зробила з нього подобу електрички. Квиток можна купити перед посадкою у вагон. Касир виписує проїзний документ від руки.

— Відстань між станціями — приблизно 9 кілометрів. Це єдиний потяг, що з'єднує великі райони міста, — каже 29-річний Валерій Собко з Горлівки. — Проїзд коштує 4,7 гривні. Трохи дорожче, аніж містом.

Пенсіонерам проїзд безкоштовний. Пасажири — переважно люди середнього віку. Але є і молодь. У вагоні чисто, узимку є опалення. Місця заповнені на третину.

Залізничне сполучення з Донецьком перервалося 29 липня 2014 року. Під час бойових дій пошкодили колії на станціях Ясинувата, Авдіївка, Горлівка.

— З нашого залізничного вокзалу можна було поїхати до Києва, Львова, Одеси, Сімферополя, Севастополя та Феодосії. Хіба що до Волинської області не йшли поїзди, — каже 58-річний Віктор Миколайович із Донецька. — Тричі на день відправляли вагони до Києва. До бойових дій потяги рушали навіть до Москви, Санкт-Петербурга, Мінська. Завдяки проведенню в місті Євро-2012 вокзал реконструювали й добудували. Зробили окремо зали для далеких сполучень і приміських, поряд побудували автовокзал.

Українська влада для безпеки людей закрила й маршрути з найближчих вокзалів області — Ясинуватої та Авдіївки.

У сусідній області з кінця липня 2014-го припинили курсувати поїзди з Луганська. Ходили з найближчих підконтрольних Україні міст.

— Син два роки тому вступив до Донецького національного університету у Вінниці. Їжджу до нього через Волноваху, — каже 41-річна Оксана Шевченко з Макіївки. Двічі на рік користується поїздом. — Раніше потяг "Маріуполь — Львів" зупинявся в Донецьку. Було зручно. Зараз доводиться з території ДНР їхати автобусами чи машиною до Вол­новахи. Звідти поїзди відправляються до всіх великих міст України. Але час у дорозі збільшився, бо минаємо окуповану територію та проїжджаємо майже всю Запорізьку область.

У захопленому Вуглегірську бойовики розбирають колії. Продають на металобрухт і забирають на блокпости.

— Рейки здають, зі шпал будують бліндажі, — каже 62-річний Євген Іванович, пенсіонер з Єнакієвого. — Місцеві навіть пиляють їх на металобрухт, бо нема чого їсти. Ще на пропускних пунктах роблять шлагбауми з рейок. Ріжуть і зварюють їх для цього.

— Деякі станції на території ДНР поросли травою й кущами, — продовжує чоловік. — На вцілілих рейках іржавіють товарні вагони. Їх не чіпають місцеві, бо це власність окупаційного підприємства "Донецька залізниця". Якщо бойовики побачать — посадять.

Вантажні потяги курсують до Росії

Укрзалізниця втратила на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей 226 тепловозів і 68 електровозів. Також там залишилися 49 дизель-секцій, 94 електросекції, 29 375 вантажних і 520 пасажирських вагонів.

Пасажирські перевезення між Україною й окупованими територіями припинилися в липні 2014-го. Вантажні перевезення тривали до 2016-го. Із ДНР і ЛНР везли вугілля, туди — ліс. Після їх припинення бойовики почали возити вугілля до Росії. А звідти вже переправляли його в Україну.

Зараз ви читаєте новину «"Касир виписує проїзний документ від руки"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути