Аграрні підприємства Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей зібрали перший врожай пшениці та ячменю. У деяких господарствах він удвічі нижчий за торішній — колос не встиг налитися через відсутність дощів.
— Біда з яровими культурами, особливо ячменем, — каже 51-річна Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру. — Через пізню суху весну його недосіяли майже 100 тисяч гектарів. Найбільше постраждала Запорізька область. Там втратили до 30 відсотків ранніх зернових. Загалом по Україні урожай буде менший на 10–15 відсотків, порівняно з минулим роком. Є надія на західні й північні області. Має добре вродити кукурудза — нинішні дощі їй на користь.
В Асоціації постачальників торгових мереж прогнозують подорожчання хліба.
Ціна батона з нового врожаю буде вищою на 4 грн. Борошно 1-го сорту подорожчає на 3 грн за кг, макаронні вироби — на 1,5 грн за кг.
— Падіння врожаю в Україні буде несуттєвим, — каже 45-річний Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торгових мереж. — Не спровокує дефіциту чи зростання вартості зерна, бо майже 70 відсотків урожаю відправляємо на експорт. Основна причина подорожчання в тому, що виробники хліба купують зерно за світовими цінами. Вартість хлібобулочних виробів в Україні прирівнюється до європейської. Зараз чорний хліб у нас на 10 відсотків дешевший, ніж у Польщі, білий — на 15–20 відсотків. Ціна перестане рости, коли досягне польської відмітки.
Коментарі