— Якщо правильно організувати провітрювання міст, то переносити спеку стане легше. Потрібно зупинити забудову територій уздовж річок, бо вони природні кондиціонери і провідники свіжого повітря. Наприклад, якщо трохи від"їхати від столиці, то температура буде на декілька градусів нижча. Бо там є поля, Київське море, — каже київський архітектор Олег Прокопенко, 32 роки.
Потрібно припинити вирубку дерев. Коли зменшується кількість зелених насаджень, з"являється більше асфальту і місто перегрівається. А ще грамотно планувати самі будівлі, враховувати сонячні-безсонячні сторони, рух вітрів.
Олег пропонує висаджувати дерева на дахах, збільшувати кількість затемнених місць, городянам лобіювати появу скверів.
— Якщо є можливість не асфальтувати територію, то краще залишити землю. Температура зразу трохи знизиться, — каже він.
Пропонує висаджувати дерева на дахах
У громадських місцях проблему перегрівання вирішують фонтани. Їх широко використовують у Середній Азії. Найкраще, якщо фонтан розпилює воду. Але для його встановлення скоріше за все доведеться посилювати чи змінювати інженерні комунікації.
— У світі стають популярними екологічні будівлі. В одному з хмарочосів у Дубаї повітря охолоджується морською водою. Температура в будівлі не піднімається вище плюс 18 градусів. Такі технології з часом прийдуть і в Україну, — переконаний Олег.
Коментарі