В інтернеті наткнувся на заклик: прийти на Одеську площу в Києві клеїти плакати "Водій без зарплати" на тролейбуси. Щоб привернути увагу до невиплати заробленого протягом трьох місяців працівникам Київпастрансу.
Клеїли їх по-партизанськи, по двоє: один тримає плакат, другий кріпить скотчем. Хлопці кажуть, це не зовсім законно, але затримувати зарплату — також порушення. Деякі водії зняли наклейки одразу, сміливіші відпрацювали з ними день.
У вівторок чекаю на перший трамвай на вул. Глибочицькій. За 20 хв. приїжджає скрипуча "Татра". Дверей у кабіну немає. Літня жінка-водій у куртці, підперезана байковою хусткою.
— Я сама з таким плакатом поїздила б, але боюся — уволять. А кому треба 60-річна баба? Пенсія мінімальна — 1200 гривень. Сьогодні наші слюсарі оголосили забастовку — не оглядали трамваї перед виїздом. То керівництво роздало їм по 500 рублів. Напевно, з виручки, яку треба здавати в касу. Але ж зарплати не виплатили на 20 мільйонів гривень — усьому колективу за серпень, вересень і частково за жовтень, — розповідає. — Я так і не зрозуміла: пройшов мій трамвай техогляд чи ні. Просто зранку сіла й поїхала.
Навесні Київпастранс збудував свій перший трамвай, має три вагони. Назвав його по-столичному "Каштан-2". Витратив 10 млн грн. Це — половина від боргів по зарплатні. У вересні трамвай вийшов на маршрут. Планують зробити другий, згодом — третій. Тож працівникам розраховувати на зарплатню не варто ще півтора місяця.
Коментарі