Серце пересадили Діні Макаровій із села Петрівка-Роменська Гадяцького району на Полтавщині 1 травня. Операцію провели білоруські лікарі у Мінську.
Жінка мала доброякісну пухлину серця.
— Після операції стала нормально дихати. Можу сміятися, — каже Діна Макарова, 28 років. — Рідко займаюся спортом. Як бігаю чи їду на велосипеді — виникає задишка. Їм овочі та фрукти. Солодкого і борошняного уникаю. Свинину замінюю птицею чи кролятиною.
Щодня пацієнтка приймає п'ять препаратів, аби орган не відторгнувся. Кожні три місяці їздить на огляд у Київ.
У листопаді хірурги міськрайонного територіально-медичного об'єднання у райцентрі Ковель на Волині пересадили нирку 34-річній Надії Федоровій із села Поромів Іваничівського району Волинської області. Вперше трансплантацію провели в районній лікарні.
Пацієнтка мала хронічну хворобу нирок. Донором став чоловік Віталій.
Подружжю протипоказаний спорт. До кінця життя мусять приймати ліки і дотримуватися дієти.
Із 1 січня в Україні діє закон про пересадку органів від нерідного донора. Трансплантацію можуть провести від померлої людини за умови, що вона дала на це згоду за життя.
Повноцінно пересаджувати органи почнуть із січня 2021-го. До цього часу в Україні мають створити єдину електронну базу донорів та реєстр лікарів-координаторів.
Зараз пересадки потребують близько 5 тис. українців. Держава виділила гроші на пересадку органів за кордоном 119 українцям наступного року.
Коментарі