22 листопада о 7.30 в пологовому відділенні міської лікарні №2 міста Кременчук на Полтавщині 26-річна Дар'я Ялова народила сина завважки 6 кг. Пологи тривали 5 год., кесарів розтин не робили. В кременчуківки це третя дитина.
— Я в больниці прямо як зірка. Лікарі один за одним приходять фотографуватися. Жартують, що народила сенсацію, — сміється Дар'я, спілкуємося телефоном наступного дня після пологів. — Народжувала сама. Знала, що дитина буде великою. На сьомому місяці плід важив 3 кілограми. Лікарі розщитували максимум на 5, а я 6 видала. Сама по собі невеличка, до родів мала 65 кілограмів. Ще й таз неширокий. Трохи боялася, ясне діло.
Обезболюючого не давали, тільки перед родами поставили крапельницю, щоб пришвидшити вихід немовляти. Розривів не було. Тільки як першу дитину родила, мене різали і залишився рубець, то він розійшовся.
Дар'я з чоловіком Костянтином Шпаком, 35 років, живуть у цивільному шлюбі, виховують ще двох хлопців. 8-річний Данило — син від першого шлюбу — мав при народженні 4,6 кг, 3-річний Віктор — 4,7 кг. Породілля каже, великі діти — це спадкове. Її батько народився з вагою 6 кг. Зараз йому 50 років. Кремезний, широкоплечий, зріст — під 2 м.
— Мама середньої статури. Народила трьох доньок. Ми із сестрами до 5 кілограмів дотягували. Мої діти в рік важили 10-11 кілограмів, тобто увійшли в норму. Набирали вагу тільки перші два місяці. Зараз стрункі та височенькі, — додає Дар'я. — Носити в собі малюків-велетнів важко. Особливо на дев'ятому місяці. Спина страшенно болить. За останнім сином прийшлося купити в аптеці спеціальну підтримку. Не помогла. Постійно лежала. Трохи зранку щось зробила по хаті — й на диван.
У слухавці чути, як дитина починає плакати, заспокоюється. Породілля каже, постійно просить їсти. За два дні син набрав 100 г.
— Через кожні півгодини тягнеться до грудей. Після родів принесли в палату, глянула, а він трохи синенький, пухленький. Я його називаю бегемотиком, — сміється. — По характеру більш-менш спокійний. Хоча першу ніч з ним майже не спали. Часто прокидався, був наляканий, бо всі ходили на нього дивитися, в палату заглядали.
Чоловік речі привіз для мене і для малого. На дитину всі малі, — продовжує. — Прийшлося купляти нові, як на 3-місячного. Син зріст має 56 сантиметрів.
Батьки хочуть назвати дитину Тимофієм.
Кременчуцькі медики кажуть, це перше маля-велетень у лікарні за останні 10 років.
Анна ЛАКИЗА
Діти-богатирі народжуються раз на півтори тисячі випадків
— В Україні діти з великою вагою народжуються нечасто, — розповідає 41-річна Юлія Давидова, завідувач акушерського відділення Інституту педіатрії, акушерства і гінекології. — У таких можливий діабет. Але можуть бути і здорові, якщо так було генетично запрограмовано. Однак й у такому випадку потребують ретельної уваги протягом першого року життя, їм потрібно міряти рівень глюкози в крові.
Найчастіше при великому плоді роблять кесарів розтин, бо є ризик травмувати плечі дитини.
Вагу понад 5 кг вважають нормою для 3-місячної дитини, кажуть медики. Зазвичай здорові та народжені у строк немовлята важать 2,5-3,5 кг. Діти-богатирі бувають раз на 1,5 тис. пологів.
Коментарі