До двоповерхової будівлі N13а на вул. Кибальчича в Києві у середу зранку під"їжджає зелена машина із надписом "Соціальний патруль". Звідти виходять двоє чоловіків і жінка. Виносять стіл, на нього ставлять термоси з їжею.
— Підходьте обідати, — звертається до безхатьків жінка в синьому фартуху. Бомжі часто збираються в цьому місці, бо неподалік — пункт прийому склотари.
У чергу стають із десяток людей. У пластикові тарілки їм накидають перлової каші, кладуть сосиску та шматок хліба, наливають гарячого чаю. Їдять тут-таки — хтось стоячи, решта сидячи на асфальті та огорожі.
— Дуже смачно, тільки сосиски якісь сірі, — каже безпритульна 50-річна Надія Іванівна. — Добре, що нас годують. Паспорт маю, тільки прописки нема. Через це не можу влаштуватися на роботу. Чоловік теж був бомжем. Зима цього року була сувора, то він на вулиці замерз. Донька лежить у лікарні в Глевасі (селище під Києвом, де розташований диспансер для психічно хворих. — "ГПУ"). Хворіє на шизофренію.
— Каша вкусная, — задоволено каже чисто одягнений пенсіонер. Видно, що не бомж. Попити безкоштовного чаю підходить іще продавщиця із сусіднього ринку.
"Соціальний патруль" — проект християнського благодійного центру "Стефанія", що на вул. Регенераторній, 4.
— Там є столова, де їх годуємо. Але не всі можуть до нас добиратися. Тому вирішили до них їздити, — розповідає 30-річний Артем Макеєв, президент фонду "Соціальне партнерство". — Три тижні ми їздили по Лівому березі Києва. За день годуємо від 160 до 200 чоловік. Відсьогодні будемо їх годувати щодня. Ще допоможемо всім охочим помитися, привести себе до ладу, отримати паспорти та влаштуватися на роботу. Зараз їздить троє людей. Двоє — колишні безпритульні. Ми їх узяли до себе на роботу.
Зі слів Макеєва, в Києві 12 тис. безхатьків.
"Соціальний патруль" курсуватиме щодня з 10.00 до 14.00 від вул. Кибальчича повз ринок Юність до Дарницького залізничного вокзалу.
Коментарі
1