— Четыре километра пешком нужно пройти, чтоб попасть в Крым. Это расстояние между постами пограничников, — розповідає 29-річний Ігор Мішнєв з Ялти. 30 грудня 2014-го повертався додому зі столиці. Укрзалізниця обмежила рух потягів на півострів. Тепер прямують до селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонщини. Це остання станція перед в'їздом у Крим.
З 27 грудня скасували також автобусні рейси на півострів. Через загрозу проникнення на материкову Україну диверсійних груп під виглядом мирних жителів, пояснюють.
З Новоолексіївки до кордону Ігор Мішнєв мусив добиратися на таксі.
— Нет ни автобусов, ни электричек. На вокзале таксистов было очень много. Такое чувство, что весь поселок решил подзаработать. Познакомился с молодым парнем, который тоже в Крым ехал. На "Жигулях" до деревни Чонгар добрались за 250 гривен. Это около 50 километров, — додає Мішнєв. — Границу можно пройти или на собственной машине. Автобусы и такси ехать не могут. Нас на пункте пропуска собралось человек 200. Пограничники посмотрели паспорта и шлепнули печатки. Русские так же. На самой границе очередь большая из фур. Километров на 30 растянулась. Их пограничники из двух сторон тщательно проверяют. И то не все пропускают.
Між контрольно-пропускними пунктами на Чонгарі — близько 4 км. Цю відстань люди долають пішки. З російського самопроголошена кримська влада пустила кілька безкоштовних автобусів до найближчих міст півострова.
Киянка Олена Благон, 41 рік, на Різдвяні свята добиралася до Криму через Москву.
— В мене квитки були з початку грудня. Коли почалися ці повідомлення про відміну потягів і автобусів, зразу почала шукати, як доїхати. Вдалося купити білети на літак з Москви в Сімферополь. І то через знайомих. У Росію їхала машиною. Там лишила її на парковці в аеропорту, — розповідає Олена Володимирівна. — Розумію, що Україна старається захистити себе. Але як завжди страждають люди.
Близько 5 тис. осіб не добралися на свята до Криму через транспортну блокаду, повідомляє міністр транспорту самопроголошеної влади півострова Анатолій Цуркін.
У міністерстві транспорту Росії назвали кілька варіантів, як доїхати у Крим. Зокрема поїздом до міста Кримськ Краснодарського краю. Потім 90 км автобусом до Керченської поромної переправи. Звідти дістатися на протилежний берег. Інший варіант: доїхати до Анапи Краснодарського краю і сісти на катамаран до Керчі.
Коментарі