Наприкінці квітня у Черкасах відкрили дитячу обласну лікарню. На відкриття приїжджав президент Віктор Янукович. Перерізав червону стрічку й увійшов у приміщення. Решту людей не пустили — не завершені оздоблювальні роботи. Губернатор Черкащини 58-річний Сергій Тулуб пообіцяв, що установа запрацює 1 червня.
У четвер, 2 червня, з донькою 7-річною Світланою йдемо в лікарню. На території майже не видно людей. Уздовж зовнішньої огорожі засохли кілька деревець, висаджених до приїзду глави держави.
Вхідні двері поліклініки відчинені. У реєстратурі двоє сестер. Кажу, що приїхав із райцентру Тальне, хочу, щоб дитину оглянув хірург. Записують прізвище й направляють у кабінет №3. Карточки не питають.
У коридорі немає людей. У кабінеті хірурга із меблів стіл та стілець. Показую лікарю рубець на животі доньки — від червоної плями, гемангіоми. Світлану оперували, коли їй було два місяці.
— З професійної точки зору операцію зробили вдало, — пояснює хірург Михайло Васильович. — Гемангіоми немає. З косметичного боку — погана робота. Можна було зменшити рубець. З віком дитина його соромитиметься.
Пропонує звернутися до нього за місяць-два.
— У разі невідкладного оперативного втручання ми відправляємо дітей до першої міської лікарні, онкохворих — до онколікарні. Тут лише консультуємо. Але за місяць-другий запрацюємо повноцінно. Буде все — від консультації до операційного та післяопераційного лікування. Тож якщо вам не горить, зачекайте трохи. Операція обійдеться щонайбільше у 500 гривень. Для розсмоктування внутрішнього рубця треба купити російські ліки — коломезин. Це найкращий препарат. Можна замінити іншими. Але буде не той ефект.
Медсестра записує наші дані. Вибачається за незручності.
— Ми працюємо тільки другий день, — пояснює.
Черкаську обласну дитячу лікарню зводили 18 років. За один день, 1 червня, прийняли 140 дітей із Черкас та області, двох — із Кіровоградщини. На прийомі були 20 лікарів.
Коли запрацює стаціонар, у реєстратурі поліклініки не знають.
Коментарі
1