Гарна ідея для подорожей на свята – дослідити цікавинки Рівненської області. Наприклад, місто Дубно. Це одне із найбільш старих міст області. Нині – звичайний райцентр, але з багатою історичною спадщиною.
Місто знаходиться приблизно у 45 кілометрах від Рівного. До нього регулярно курсують рейсові автобуси. Дубно розташувалося на берегах річки Іква. Багато місцевих пишаються тим, що місто згадується у древніх літописах і датується 1100 роком. У 1240 році місто спалили під час монголо-татарської навали. З того часу статус міста зменшилася, але згодом його вплив знову відновився. Територія міста розширювалася. Тут активізувалася торгівля, місцеві ремесла. Кількість населення також збільшувалася.
Під час Визвольної війни 1648-54 років, яку очолював Богдан Хмельницький, сюди зайшли полки Максима Кривоноса.
Найперше у Дубно варто відвідати Замковий комплекс. Тут зараз працює Дубенський історико-культурний заповідник. Саме це місце найбільше цікавить туристів, які їдуть до Дубно. Тут можна замовити екскурсію і прогулятися корпусами величної будівлі замку, який ставав свідком важливих історичних подій. Комплекс складається із двох палаців князів Острозьких та Любомирських. Також тут є два бастіони, надбрамний комплекс, замковий двір та інші цікаві об'єкти.
Замок князів Острозьких – справжні гордість міста Дубно та всієї області. Протягом різних періодів свого існування замок не раз перебудовували. Замковий комплекс оточували два рови, які наповнювали водою із місцевої річки. Місцеві гіди люблять підкреслювати факт: за ввесь час свого існування замку, його жодного разу не вдалося взяти штурмом.
Ще одна цікавинка міста – костел Яна Непомука. Його збудували у 1830х роках. Ініціатором будівництва став відомий у тогочасному Дубно чоловік на прізвище Осинський. На жаль, за часів СРСР костел закрили. У ньому облаштували спортзал школи. За цей час унікальні внутрішні розписи були знищені, а фасад сильно понівечився. Тепер костел перебуває у значно кращому стані.
Не менш цікаве місце у Дубно – місцева синагога. На жаль, вона вже довгий час перебуває у жахливому стані. Але навіть в такій ситуації помітна велич цієї споруди. За переписом населення 1865 року, з 7922 жителів міста Дубно – 6285 (80%) були особами єврейської національності. Тому в місті на той час було аж 15 синагог та молитвенних домів, єврейські училища. При синагозі діяв хор.
Кажуть, відбудувати синагогу згодилася єврейська громада, але діалогу з місцевою владою не знайшлося. Зараз влада міста практично не втручається в ситуацію, а унікальна синагога продовжує буквально розпадатися.
Коментарі