За три дні перебування в Мінську найбільше мене вразили парки. Вікіпедія пише, що їх тут 26, і ще 159 скверів. Я побував у чотирьох – Челюскінців, Перемоги, Дрозди, Купала. Ще тут 18 площ.
Пересуватися зручно автобусами. Проїзд коштує 7,4 грн. Стільки ж треба заплатити за один жетон у метро. Підземка має дві гілки, третю будують. Проїхатися у маршрутці - 19 гривень. У середньому ціни дещо вищі, ніж в Україні. Кава в Макдональдзі коштує 40 гривень. В Києві – 23. Витратив за три дні 150 грн – на цибулю, моркву, картоплю, буряк, яблука, огірки, вівсяну кашу, одну упаковку пряників та дві – вівсяного печива. Овочі купував по акції.
У Мінськ із Києва доїхав за 28,5 години. Подолав 664 км. Їхав на 11 машинах – 4 легкових, 7 вантажних.
Спав у лісі, бо далеко був від населених пунктів, а транспорт у той час уже не їздив. Як мені пояснив водій, який туди підкинув, бо вихідний день: "Аж вранці почнуть". Ішов дощ. Але не намок, бо намет поставив під сосною.
Дороги в Білорусі кращі від українських. Одне слово, яким мені хочеться описати побачене на шляху до столиці – акуратність. Останній водій, який мене підвозив, додав до цього своє – "акуратна тюрма". Так назвав країну. Бо все в одних руках зосереджено. Заробляє 250 доларів у місяць вантажоперевезеннями. Це дуже гарні гроші, говорить.
Із національної кухні радив обов'язково спробувати драники та кльоцки – в тісто з картоплі кладеться м'ясний фарш і вариться в окропі. Подають їх залитими смаженим салом з цибулею.
Вчора пройшов пішки більше половини проспекту Незалежності – 9 км. На центральній площі стоїть пам'ятник Леніну. Неподалік у Галереї мистецтв у 12 залах продають понад 1000 картин. Найдорожча – 15 836 рублів (приблизно $8200). Там дівчина сидить на табуретці на коні. Поруч хлопець грає на гітарі. Сьогодні ввечері йду на симфонічний концерт у філармонію.
Коментарі