субота, 14 серпня 2021 17:12

Дві машини не розминуться. Внизу прірва - враження від подорожі
5

Оливкове дерево, якому 2240 років. Екскурсія до нього коштує1 євро. Побите блискавкою, має старі й нові стовбури, а на гілках зріють плоди. Фото: Олена Павлова
Високо в горах - вузенький серпантин. Дві машини тут навряд чи розминуться. Фото: Олена Павлова
Ятка із сувенірами з місті Будва  Фото: Олена Павлова
 Курортне селище Свєті-Стефан. Фото: Олена Павлова
Вода в Адріатичному морі біля чорногорського селища Свєті Стефан така прозора, що не розумієш, наскільки глибоко. Видимість інколи сягає 30 метрів

Найкращий час для поїздки в Чорногорію - травень і вересень-жовтень. Тоді ще тепло і можна купатися, але не так спекотно, як влітку.

Про мандрівку країною розповідає журналістка Олена Павлова.

- За чотири дні в Чорногорії ми відвідали заповідні Біоградське та Скадарське озера, столицю Подґорицю і курортні міста Будва і Свєті-Стефан на узбережжі Адріатичного моря. Житло на липень бронювали наприкінці травня. Три ночі на п'ятьох у двокімнатних апартаментах із балконами, що виходять на море, у Свєті-Стефані коштували 241 долар, - розповідає Олена .

- Квартири у столиці здалися дорогими, тому вирішили зупинитися на Скадарському озері, неподалік міста Вирпазар. І це був джек-пот. За 53 долари на п'ятьох ми провели ніч на віллі Паєвич із власною винарнею. У вартість входив сніданок, а господар Зоран щедро частував вином. Він - колишній шеф місцевої поліції, на пенсії займається виноробством. До його будинку їдемо вночі високо в гори вузеньким серпантином. Дві машини тут навряд чи розминуться. Намагаємося не дивитися вниз, бо там - прірва. Але, за словами господаря, на цій дорозі за всі роки не було жодної аварії - через небезпечний підйом усі кермують уважно.

Тригодинна екскурсія з купанням серед заповідного озера та вином від господаря обходиться у 100 євро. Але враження того варті. Зоран належить до місцевих рибалок, то для його гостей пляжі безкоштовні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У бар з ковід-сертифікатом: Чорногорія запровадила нові правила

Землю тут можна лише успадкувати. Її заборонили продавати, щоб мальовниче узбережжя не розкупили скоробагатьки-іноземці, зокрема - росіяни.

Повний текст розповіді читайте у журналі "Країна" за 12 серпня 2021 року.

Зараз ви читаєте новину «Дві машини не розминуться. Внизу прірва - враження від подорожі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 2164
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути