— Ми перетнули кордон, просунулися вглиб Анголи на 5 кілометрів і почули, що нас обстрілюють. Це був найжахливіший момент у моєму житті, — каже нападаючий збірної Того та англійського "Манчестер Сіті"Емануель Адебайор, 25 років.
У п"ятницю ввечері автобус із футболістами та делегацією збірної Того обстріляли кабіндські бойовики. Кабінда — частина Анголи, яка бореться за свою незалежність. Футбольний Кубок Африки, який стартував у неділю в Анголі, вони сприйняли як привід нагадати про себе. Під час обстрілу загинули двоє тоголезців — помічник головного тренера та прес-аташе збірної. Ще дев"ять людей поранені — серед них двоє футболістів.
Незважаючи на трагічні події, збірна Того планувала брати участь у турнірі в пам"ять про загиблих, але уряд країни відкликав команду. Організатори Кубка Африки натомість дорікають тоголезцям за те, що замість літака ті вирішили дістатися до Анголи автобусом через Конго.
— Кубок Африки точно б зупинили, якби подібне трапилося з великою збірною — Камеруном, Ганою або Кот д"Івуаром, — каже захисник збірної Того Алексіс Ромао. — А Того — маленька країна. Адебайор спілкувався з лідером івуарійців Дідьє Дрогба, і той підкреслив, що не готовий грати на турнірі.
Улітку Африканський континент уперше прийме фінальну частину Кубка світу — турнір відбудеться в Південній Африці. Проблеми безпеки на континенті та в ПАР, зокрема, були актуальними і без ангольського інциденту, а після нього і поготів.
— Я впевнений, що Африці по силах гідно прийняти світову першість, — каже президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Зепп Блаттер, 73 роки. — Жахливий інцидент в Анголі не повинен затьмарити чимало славних сторінок, вписаних африканцями в історію світового футболу.
Сім років тому Блаттер, щоб перемогти на виборах президента ФІФА африканця Іссу Хайяту, заручився підтримкою представників Чорного континенту. Натомість Блаттер пообіцяв Африці Кубок світу.
Коментарі