Ексклюзиви
вівторок, 01 березня 2016 07:45

За 50 років наш футбол не змінився

Наш футбол залишився у 1960-х. Як видовище. Минулої середи перед матчем Ліги чемпіонів довкола "Олімпійського" стадіону столиці відбувався "плановий армагеддон" — вулиці після 21:00 перетворилися на затори. Крізь них пробиралися сотні автомобілів та десятки тисяч людей, які поспішали на футбол.

"Мабуть, легше пере­йти державний кордон якої-небудь маленької країни, ніж пройти в Києві на стадіон", — ці слова я прочитав 50 років тому у дитячій книжці Всеволода Нестайка "Незнайомець із 13-ї квартири". Йшлося про матч "Динамо" (Київ) — "Торпедо" (Москва), лідерів чемпіонату СРСР восени 1965 року.

За півстоліття нічого принципово не змінилося. І хоча стадіон за ці роки кілька разів реконструювали, а поряд збудували дві станції метро, футбол, що збирає повні трибуни, залишається для Києва справжнім стихійним лихом. Дивуєшся, як у Манчестері, що значно менший за Київ, майже щотижня відбуваються футбольні матчі за присутності 60 тисяч глядачів — кожного десятого жителя міста. Поєдинки минають так, що решта міста цього навіть не помічає. Те ж саме в Лондоні, Ліверпулі, Бірмінгемі тощо. Аналогічно — в інших містах Західної Європи, де є великі стадіони і змагаються сильні футбольні команди.

Чому в нас не так? Думаю, тому, що так, як у шістдесяті, сімдесяті, вісімдесяті, дев'яності футбольні матчі, які збирали повні трибуни, відбуваються в Києві лише кілька разів на рік. На решту ігор ходять мало людей. Якби аншлаг на "Олімпійському" був щотижня, упевнений — все мало б інакший вигляд. Тоді кожен глядач, як у тому ж Манчестері, знав своє місце на трибунах і найкоротший шлях до нього. І не було б ані заторів, ані натовпу в метро, ані штовханини біля проходів. А так щоразу все доводиться регулювати заново. І так уже шостий десяток років. І винна в цьому не влада, не міліція чи поліція, не футбольні вболівальники, а наші футбольні команди, що цікаві людям раз на півроку чи квартал. У цьому наш футбол за 50 років аніскільки не змінився.

Зараз ви читаєте новину «За 50 років наш футбол не змінився». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути