Ексклюзиви
середа, 27 вересня 2006 17:37

Ван Ністельрой вивчив іспанську

Ніде так багато не дізнаєшся про себе, як у гостях. Саме у чужих людей починаєш бачити реальну цінність того, що маєш, того, чого досяг. Ми звикли пишатися успіхами футболістів київського "Динамо", згадуючи здобуті командою нагороди та титули. А ще ми чомусь вважаємо себе "футбольною нацією". Аби зрозуміти, що і нація ми аж ніяк не футбольна, і досягнення "Динамо" не такі видатні, варто з"їздити до Мадрида. Я побував там на матчі Ліги чемпіонів між місцевим "Реалом" і нашим "Динамо".

Вражають насамперед дві футбольні арени столиці Іспанії — стадіони "Вісенте Кальдерон", де грає "Атлетико", та "Сантьяго Бернабеу", який є "домом "Реала". Річ не тільки в їхній архітектурній величі та технологічній досконалості. Арени ці буквально "дихають" футболом. Уся понадстолітня історія клубів постане перед кожним, хто прийде туди будь-якого дня. На першому стадіоні це можна зробити безплатно, а на другому — за дев"ять євро. Платиш їх, і можеш посидіти у кріслі тренера біля футбольного поля або побачити низку Кубків чемпіонів, серед яких, щоправда, лише один справжній. Решта — копії, на зразок тієї, що її привозив колись до Києва Андрій Шевченко.

Квитки на гру коштували від п"яти до 85 євро

Ще за день до гри до стадіону, де мало грати "Динамо", почали прибувати уболівальники. На відміну від українських, які ходять на футбол дивитися на гостей, іспанці платять гроші за те, щоб побачити своїх. Про "Динамо", судячи з преси, знають лише те, що команда грала колись "матч смерті". Про нього згадали кілька газет. Прізвища нинішніх динамівців у неспортивних виданнях нещадно перебріхували. А що? Для Мадрида сучасне київське "Динамо" — як для нас, наприклад, команда з Душанбе.

Квитки на гру коштували від п"яти євро (дитячі на верхній ярус) до 85-ти. Це ті, що були у продажу. Люди на стадіон, що стоїть прямо посеред кварталу офісів і банків, прибували акуратно і без колотнечі. Кожен, хто заходив на трибуни, мав пройти електронний турнікет. Хоч ти простий глядач, хоч журналіст, хоч президент клубу.

На сходах між ярусами ми з колегою зустріли недавню зірку "Реала" хорвата Давора Шукера. Він зупинився і запросто поговорив з нами. За його словами, у середині дев"яностих міг перейти до нашого "Динамо" і грати разом із Шевченком. Але переговори із власниками команди закінчилися нічим.

Склалося враження, що про футбол у Мадриді на досить компетентному рівні здатен говорити чи не кожен. Причому дуже ввічливо щодо опонента. Серед глядачів на стадіоні були й наші співвітчизники. Окрім рідного типу облич і футболок "Динамо" чи збірної України, їх вирізняли банка пива в одній руці і пластмасова дудка в іншій.

Одразу згадалося видовище заповнюваного не щотижня, як у Мадриді, а два-три рази на рік київського "Олімпійського" стадіону з натовпом п"яних "фанатів" і сотнями міліціонерів. Враження доповнили наші футболісти, які пробігли після гри через місце спілкування з пресою, посилаючи пишучу і знімаючу братію подалі. Кожен своєю мовою. А тим часом голландець ван Ністельрой, який лише пару місяців тому прибув до Іспанії, давав інтерв"ю... іспанською мовою.

Між тим окремі динамівські іноземці демонстративно "не розуміють" по-нашому, а динамівські українці принципово не говорять українською. Спробували б вони так в Іспанії... Але там так, як у нас, не можна — ні говорити, ні грати у футбол. Бо Іспанія — справді футбольна країна.




Ліга чемпіонів. 2-й тур


Група "Е"

"Реал" (Мадрид, Іспанія) — "Динамо" (Київ, Україна) — 5:1 (3:0).

26 вересня. Мадрид. Стадіон "Сантьяго Бернабеу". 65 000 глядачів.

Суддя: Г. Полл (Англія).

"Реал": Касільяс, Мехія, Каннаваро, Серхіо Рамос, Роберто Карлос, Діарра, Емерсон, Реєс (Бекхем, 46), Ґуті, Рауль (Робіньйо, 84), ван Ністельрой (Рональдо, 72).

Тренер: Фабіо Капелло (Італія).

"Динамо": Шовковський, Гусєв, Гавранчич, Саблич, Несмачний, Юссуф, Корреа (Михалик, 74), Белькевич (Рибка, 69), Ринкон (Алієв, 81), Шацьких, Мілевський.

Тренер: Анатолій Дем"яненко.

Голи: ван Ністельрой (20, 70 з пенальті), Рауль (27, 61), Реєс (45), Мілевський (47).

Попередження: Шацьких (66), Серхіо Рамос (83).

Вилучення: Шовковський (69, фол останньої надії)


Турнірна таблиця


   І В  Н  П  М  О 
 1. Ліон  2  2  0  0  5-0  6
 2. Реал  2  1  0  1  5-3  3
 3. Стяуа  2  1  0  1  4-4  3
 4. Динамо  2  0  0  2  1-9  0

3 тур

17 жовтня (вівторок)

"Динамо" — "Ліон", "Стяуа" — "Реал"


Результати інших матчів

Група "F"

"Бенфіка" (Лісабон, Португалія) — "Манчестер Юнайтед" (Англія) — 0:1

"Селтік" (Глазго, Шотландія) — "Копенгаген" (Данія) — 1:0

Група "G"

ЦСКА (Москва, Росія) — "Гамбург" (Німеччина) — 1:0

"Арсенал" (Лондон, Англія) — "Порту" (Португалія) — 2:0

Група "Н"

АЕК (Афіни, Греція) — "Андерлехт" (Брюссель, Бельгія) — 1:1

"Лілль" (Франція) — "Мілан" (Італія) — 0:0

Зараз ви читаєте новину «Ван Ністельрой вивчив іспанську». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути