вівторок, 09 червня 2009 18:56

Україна зіграла внічию з Хорватією

Футбольна збірна України провела один із ключових поєдинків у відбірному циклі Кубка світу-2010. Підопічні Олексія Михайличенка в Загребі зіграли внічию з хорватською збірною — 2:2.

Хорвати швидко відкрили рахунок — уже на другій хвилині. Вочевидь, успіх пішов не на користь господарям. Замість звичної швидкісної гри вони почали діяти академічно. Наші заспокоїли гру і намагалися активно задіювати фланги в розвитку своїх атак. Стали очевидними проблеми хорватів і в позиційній обороні, і за розіграшу стандартних ситуацій. До кінця тайму українці позначили перевагу, хорвати програли центр поля, тому після перерви наставник господарів Славен Біліч випустив на поле одразу двох опорників. І хоча господарі пропустили першими в другому таймі, хорвати змогли зламати хід зустрічі. Вони перебігали українську збірну. Втомлені оборонці нашої команди припускалися очевидних помилок — двічі команду Михайличенка рятувала штанга.

"ГПУ" оцінює дії українських футболістів за 10-бальною шкалою:

Андрій П"ятов (воротар) — 5,0. Повністю завинив, коли пропустив перший гол. Двічі реагував на постріли Срни.

Віталій Мандзюк (правий захисник) — 5,5. Старався. Інколи страхував центральних оборонців, проте втрачав позицію.

Дмитро Чигринський (центральний захисник) — 5,0. Провалювався в ході гри, проґавив підбір, коли забивав Петріч.

Олександр Кучер (центральний захисник) — 4,5. Також не зарадив першому голу. Намагався грати на випередження — часто невиправдано ризикував. У кінці гри просто виклав м"яч Модричу — добре, що той поцілив у штангу.

Хорвати перебігали українську збірну

В"ячеслав Шевчук (лівий захисник) — 6,0. Зіграв досить відповідально, особливо не дав розгулятися Срні.

Анатолій Тимощук (центральний півзахисник) — 6,5. Панував у центрі поля, прекрасно зіграв на перехопленнях.

Сергій Назаренко (центральний півзахисник) — 6,0. За невисокого темпу гри почувався дуже впевнено. Ще до того, як м"яч приходив до нього, приймав рішення. Як тільки хорвати прискорилися, випав із гри.

Олексій Гай (центральний півзахисник) — 6,5. Не тільки допомагав Тимощукові, але й устиг відзначитися.

Руслан Ротань (лівий півзахисник) — 6,5. Можливо, не надто надійно відіграв у захисті, але намагався атакувати до останнього. Автор результативної передачі.

Андрій Шевченко (форвард) — 7,0. За 20 проведених на полі хвилин забив надважливий  гол, тонко відчувши ситуацію. З Казахстаном не зіграє через травму.

Артем Мілевський (форвард) — 6,5. Як завжди, прекрасно чіплявся за м"яч, заробив безліч штрафних. Міг заробити й пенальті, коли упав після контакту з Шимуничем. Суддя фолу не угледів.

Євген Селезньов (форвард) — 5,0. Типовий "стовп", не готовий до гри на контратаках.