четвер, 01 липня 2021 07:55

Україна пройшла у чвертьфінал Євро

Автор: GettyImages
  Уболівальники збірної України святкують перемогу нашої команди — 2:1 — над Швецією у матчі 1/8 фіналу Євро-2020/2021 з футболу. Глазго, Шотландія, стадіон ”Гемпден Парк”, 29 червня 2021 року

— Не вірив, що Шевченко випустить сина на поле. Особливо, коли Бесєдіна замінив Циганков. Коли Артем забив — скакав по хаті, не спав до шести ранку, — каже черкасець 48-річний Олександр Довбик. Він — батько нападника збірної України з футболу 25-річного Артема Довбика, який 29 червня забив переможний м'яч на 121-й хвилині у грі 1/8 фіналу Євро-2020/2021 проти Швеції.

Олександр із дружиною 44-річною Наталею зустрічають у кафе "Живчик".

— Син у нас один, — продовжує Довбик-старший. — Грає у футбол із 3 років. Як дід Михайло кинув м'яча, так Артем з ним і не розлучався. У школі сварили за погані оцінки, та я не зважав.

Артем Довбик виступає за "Дніпро-1". На Євро поїхав третім нападником. У зустрічі зі Швецією головний тренер збірної 44-річний Андрій Шевченко змінив його попередників. Спочатку Романа Яремчука, потім Артема Бесєдіна, який ­отримав травму.

Довбик вийшов на поле на останні 15 хвилин поєдинку. Замінив Андрія Ярмоленка. Забив головою після навісної передачі Олександра Зінченка. Шведи на той час були в меншості після вилучення захисника Маркуса Даніельссона.

Зінченко відкрив рахунок на 27-й хвилині, забив перший гол. Шведи зрівняли на 44-й — їхньому гравцеві Емілю Форсбергу допоміг рикошет.

Андрій Шевченко змінив тактику після перших матчів.

Випустив на поле трьох центральних захисників — Іллю Забарного, Сергія Кривцова та Миколу Матвієнка — і двох опорників. Тож Зінченко перейшов на лівий фланг, а Руслан Малиновський залишився в запасі.

— Ще за Радянського Союзу у захист збірної намагалися ставити українців, — каже футбольний тренер Олег Федорчук, 60 років. — Бо ми вміємо терпіти й страждати. Українці дисципліновані. Ця риса допомогла в поєдинку зі шведами.

І, звісно, Зінченко. Хосеп Гвардіола (наставник англійського "Манчестер Сіті", де грає Олександр. — ГПУ) — не останній тренер у світі. Ставить українця ліворуч. І той показав, яка позиція на полі для нього рідна.

Матч зі шведами має стати уроком для наших тренерів. Не можна бути консерваторами й зверхньо дивитися на футболістів із периферійних клубів. Якби не травма Бесєдіна, то Довбик навряд чи вийшов би на поле.

Не перестає дивувати Ярмоленко. Він найкращий у кожній грі.

Чвертьфінальний поєдинок Євро наші проведуть 3 липня. В італійському Римі зустрічатимуться зі збірною Англії.

22.00 Англія — Україна

Рим, Італія. Олімпійський стадіон, розрахований на 72 698 глядачів, дозволено — 16 тис.

Півфінальні поєдинки й вирішальна гра відбудуться в Лондоні, Англія

Зараз ви читаєте новину «Україна пройшла у чвертьфінал Євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua