вівторок, 22 грудня 2015 00:40

"Три роки нам слід проводити чемпіонат за північноамериканською системою"

Автор: Ірина КОЗЮПА
  Виконавчий директор Федерації футболу України Володимир Генінсон, у центрі, на засіданні представників клубів прем’єр-ліги у київському готелі ”Опера” 16 грудня. Згодом Генінсон подав у відставку зі своєї посади
Виконавчий директор Федерації футболу України Володимир Генінсон, у центрі, на засіданні представників клубів прем’єр-ліги у київському готелі ”Опера” 16 грудня. Згодом Генінсон подав у відставку зі своєї посади

16 грудня зібралися представники клубів прем'єр-ліги. Вирішували, як бути з чемпіонатом серед найсильніших команд України. На старт нинішнього вийшли 14 клубів. Деякі з них не мали б цього робити через заборгованості перед футболістами. Але підписали меморандум. Зобов'язувалися закрити борги до 31 грудня. Й отримали ліцензію на сезон.

— Не уявляю, як можна бути таким наївним, щоб повірити цьому меморандуму, — каже 36-річний Кирило Крижановський, головний редактор інтернет-сайта football.ua. — Наприклад, слово дав "Металіст". Його власник Сергій Курченко перебуває в розшуку, переховується в Москві. А в Харкові розвалює все, що залишилося від попереднього власника "Металіста". Аналогічно — ужгородська "Говерла". Ще влітку адекватні люди розуміли: меморандум — бомба уповільненої дії. Бо ніхто не платитиме по боргах, а відбирати ліцензію взимку — вбити чемпіонат. Борги в нас мають 70 відсотків клубів. Якщо не допустити їх до весняної частини змагань, то закінчувати її з п'ятьма командами? Маячня. Тому більшість дограє, а на наступний сезон треба висунути жорсткі умови.

Які саме?

— Запропонував би варіант, що використовують у північноамериканських лігах. Укладаємо угоду на три сезони. Згідно з нею, протягом цього часу прем'єр-ліга перетворюється на "закритий клуб". Ніхто з нього не вилітає. Грають 8–10–12 ­команд. Це не так важливо. Але всі дають фінансові гарантії участі. Вносять на депозит, скажімо, п'ять мільйонів доларів на сезон. Нехай частинами. Можливо, хтось долучиться з першої ліги. Хай не за спортивним принципом. Зате матеріально міцний, з інфраструктурою. Тоді ми застрахуємося від зникнення клубів під час сезону. Це — по-перше. По-друге, матчі прем'єр-ліги не відбуватимуться на київському стадіоні імені Банникова, абсолютно неготовому до поєдинків такого рівня.

Чи погодиться на таку лігу УЄФА?

— А що їй залишається робити? Дивитися, як розвалюється чемпіонат України?

Цей варіант практично нездійсненний. Який вважаєте реальнішим?

— Очевидно, з наступного сезону залишать 12 команд. Зіграють у два кола. Потім буде розподіл на "шістки". Одна — боротиметься за "золото" й місце в єврокубках. Друга — щоб не "вилетіти". Так хочуть власники клубів.

І телевізійні транслятори чемпіонату також.

— От на них я не зважав би. Турнір показують телеканали, що належать власникам клубів — Ігореві Коломойському та Рінату Ахметову. Тому позиція каналу "2+2" чи "Футболу" — це воля олігархів. Телебачення було б серйозним гравцем, якби вкладало власні кошти. Зароблені, а не отримані від інвестора.

За яких умов чемпіонат України може оздоровитися?

— Якщо власники клубів захочуть за­робляти на футболі. Розуміння того, що клуб має бути бізнесом, а не іграшкою президента, є лише в "Карпат". Вони прагнуть вийти в нуль, а в майбутньому — стати прибутковими. У правильному напрямку рухається "Шахтар". Проте має шалені витрати, що важко компенсувати в нашій країні. Можна зрозуміти "Динамо". Він — популярний. Навіть якщо нинішні власники не зможуть утримувати клуб, завжди знайдуться охочі купити його. Тим більше є що придбати — стадіон, базу. А що купувати в ужгородської "Говерли"? Тому сміюся, коли чую про зацікавленість німецьких інвесторів.

Як в Україні можна заробити на футболі — продаж телебаченню прав на матчі? Із квитків, атрибутики?

— Ні, цей шлях не для нас. Україна — не настільки футбольна держава. Та й купівельна спроможність населення низька. Єдиний шлях — клуб має готувати футболістів на продаж у міцні європейські клуби. А з отриманих грошей — жити. Іншого варіанту не існує.

29 лютого 2016 року відбудуться вибори президента української прем'єр-ліги. Організація створена у травні 2008-го. Відтоді її очолює Віталій Данилов, колишній власник футбольного клубу "Харків". Через страйк гравців, які вимагали зарплатні, п'ять років тому клуб припинив існування.

Зараз ви читаєте новину «"Три роки нам слід проводити чемпіонат за північноамериканською системою"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути