Збірна України провалила жовтневі матчі кваліфікації на Кубок світу-2014. Одне очко у двох поєдинках — такий результат відвів нині нашій команді п'яту позицію в групі. Попереду навіть Молдова. Наступний офіційний матч збірна України проведе 22 березня. Найближчий контрольний поєдинок відбудеться 14 листопада — на виїзді зіграємо проти Болгарії.
"ГПУ" попросила колишнього форварда одеського "Чорноморця" Івана Гецка, 44 роки, назвати причини невдач збірної України та шляхи їх вирішення.
1. Психологічні проблеми після хвороби Блохіна
Я переконаний: збірна України підійшла до матчів проти Молдови та Чорногорії відмобілізованою стовідсотково. Футболісти розуміли: шанс зіграти на Кубку світу може бути один у житті. Інша річ, що не було Блохіна, і це пригнічувало гравців. Команда не мала душі. Нікому не вдалося стати другим Лобановським — навіть тим, хто працював за його методами. Так само і з Блохіним: збірна виконувала його план, але без командира внести потрібні зміни виявилося нікому.
2. Низька якість гри форвардів
Найкраще її підтверджує відсутність забитих м'ячів. У нас гострота йде від півзахисників, а нападаючі приймають м'яч, зупиняються і віддають ближньому. Так грати зараз можу і я, і Віктор Леоненко (провідні форварди країни початку 1990-х. — "ГПУ").
3. Помилки зі складом
Вважаю, в атаці треба було робити ставку на пару Зозуля — Селезньов. Хоча б тому, що вони зіграні, виступають за один клуб — "Дніпро".
4. Тренерська проблема
Якби Блохін і не захворів, ситуація все одна підвисла, бо на момент жовтневих поєдинків Олег Володимирович підписав контракт із "Динамо". На мою думку, є три фахівці, чий професійний рівень дозволяє їм очолити збірну України. Це Маркевич, Павлов і Заваров. Але першим двом надто комфортно працювати у клубах, тому я не вірю, що вони приймуть збірну.
Іноземець може бути. Але я не знаю, хто з тренерів-легіонерів готовий працювати в українському футболі, вести повноцінну селекцію, а не просто заробляти тут гроші. Таких, як Капелло, багато ніколи не буває.
Я не думаю, що турнірна ситуація в групі може стати причиною відмови іноземця. Мовляв, Україні вже нічого не світить і прийняти її збірну — репутаційний ризик. Іноземці не їдуть у статусі кризового менеджера на один відбірний цикл, вони підписують угоди на кілька років. Це по-перше. А по-друге, вважаю реальними шанси збірної України навіть на перше місце в групі. Вона рівна, очки втрачають усі, навіть Англія. Ми потрапили у кризу, але добре, що на початку відбору. Де гарантія, що суперників спад не підстереже у вирішальний момент?
Але все одно тренера збірної України мають призначити не пізніше, ніж за 10 днів.
Футбол. Кубок світу-2014. Кваліфікаційний турнір. Група 8
Україна — Чорногорія — 0:1 (0:1)
16 жовтня. Київ. Стадіон НСК "Олімпійський". 50 тис. 597 глядачів, розрахований на 70 тис. +14°С.
Суддя: Михаїл Кукулакіс (Греція)
Україна: П'ятов — Бутко (Ярмоленко, 62), Михалик, Кучер, Селін — Тимощук-к, Ротань, Коноплянка, Гусєв — Селезньов (Назаренко, 82), Девич (Зозуля, 52)
Тренер: Андрій Баль
Чорногорія: М. Божович — Пекович, Баша, Савич, Джудович, Йованович — Дринчич, Волков, Зверотич (Новакович, 88) — Йоветич-к (Вученич, 86), Дам'янович (Вукчевич, 72). Тренер: Бранко Брнович
Гол: Дам'янович (45)
На 80-й хв. Йоветич не реалізував пенальті — воротар
Попередження: Зверотич (44), М. Божович (45), Кучер (45) Дринчич (45+3), Гусєв (74), Савич (76), Селін (79), Вучинич (88)
Польща — Англія — 1:1
Сан-Марино — Молдова — 0:2
Попередні матчі
Молдова — Англія — 0:5
Чорногорія — Польща — 2:2
Англія — Україна — 1:1
Польща — Молдова — 2:0
Сан-Марино — Чорногорія — 0:6
Англія — Сан-Марино — 5:0
Молдова — Україна — 0:0
Турнірна таблиця:
Наступні матчі
14 листопада, середа
Чорногорія — Сан-Марино
22 березня, п'ятниця
Польща — Україна
Сан-Марино — Англія
Молдова — Чорногорія
Коментарі