— Це було колегіальне рішення на чолі з генеральним директором клубу Резо Чохонелідзе, — каже Олексій Семененко, віце-президент київського "Динамо". — Він доповів президенту Ігореві Суркісу. Той заперечувати не став.
У четвер увечері київське "Динамо" програло бельгійському "Генку" стартовий матч групового турніру Ліги Європи. За добу офіційний сайт віце-чемпіона України повідомив, що трьох асистентів Олега Блохіна — Олексія Михайличенка, Андрія Баля та Юрія Роменського — усунули з тренерського штабу. Вони залишаться в структурі клубу, але виконуватимуть інші функції.
Блохін зберіг посаду головного тренера. Його перший помічник тепер — Сергій Ребров. Тренер воротарів — Михайло Михайлов. До штабу ввели Сергія Федорова, колишнього захисника киян. Незабаром з'явиться ще один асистент.
Крок керівництва "Динамо" безпрецедентний. За невдалі результати відповідає головний тренер. У таких випадках звільняють його. Помічники, яких він привів, ідуть на знак солідарності. А ті, хто працював у тренерському штабі і раніше, залишаються.
Є три версії розвитку подій після поразки від "Генка"
1. Суркіс зрозумів, що треба шукати нового тренера і "розчищати" йому штаб
Торік, призначаючи Блохіна, президент "Динамо" погодився майже на всі його умови. Інакше бути не могло, бо він зривав тренера з національної збірної. Тому Суркіс пішов на невмотивоване розширення тренерського штабу. Блохін мав по двоє асистентів і тренерів воротарів.
Таку довіру треба було підкріплювати результатами. Їх не було. Спонсори клубу, завдяки яким витратили 50 млн євро на літню трансферну кампанію, розчарувалися у Блохіні і не хочуть під нього давати грошей. Вихід — запросити іноземного фахівця. Він прийде взимку, під час перерви у чемпіонаті, зі своїм штабом. Люди Блохіна йому будуть не потрібні.
На користь версії: 1) Суркіс визнає: якщо не буде результату, він вестиме переговори з іншими тренерами; 2) показали вболівальникам, що керівництво реагує на невдачі; 3) Блохіна не звільнили, бо немає готової заміни. До зими зіграють з нескладними суперниками, де вистачить класу футболістів "Динамо", щоб здобувати очки.
Проти версії: Суркіс говорить, що він не причетний до звільнення асистентів Блохіна. Це рішення — головного тренера.
2. Блохін посварився з Михайличенком
"Динамо" програвало суперникам тактично. За це повинен відповідати Олексій Михайличенко, бо він мав підказувати Блохіну план на гру й управління нею. Так, як у збірній це робили Семен Альтман та Юрій Калитвинцев.
На користь версії: 1) амбіційність Блохіна й Михайличенка. Кожен хотів керувати. На це натякнув Ігор Суркіс; 2) публічна критика Михайличенка Олегом Гусєвим після березневого матчу за збірну у Варшаві.
Проти версії: зрозумілі промахи Михайличенка і непотрібність Роменського, якщо є Михайлов. А чим завинив Баль — людина Блохіна з невеликими повноваженнями? Мікроклімат у команді зіпсувався, бо Андрій Михайлович не розраджував добрим словом гравців?
3. Блохін "здав" своїх
Олегові Володимировичу — 61 рік. Успіхів як клубний тренер не має. Після провалу в "Динамо" жодна з провідних команд на роботу не покличе, а в провінцію, як Дем'яненко, не поїде. Тому знайшов винних і переконав у цьому президента.
На користь версії: Блохін може ризикувати, бо гіршими результати не стануть. Решту матчів до зимової перерви гравці витягнуть на класі. Так, як у недільному поєдинку з "Карпатами".
Проти версії: Суркіс шукає нового головного тренера. Президент поставив ультиматум Блохіну: залишаєшся до зими, а помічників звільняємо, бо наступнику вони не потрібні. Тренер мусив це прийняти, тому що користувався максимальною довірою Суркіса, а результату не забезпечив.
Висновки
Головний винуватець провалу "Динамо" — Ігор Суркіс. Йому бракує професійних якостей, щоб ефективно керувати клубом.
Олег Блохін зрадив помічників. Або свідомо зробив це сам, або не відстояв їх перед президентом клубу. І не захотів пояснити вболівальникам причин ротацій у тренерському штабі. Переклав цю місію на віце-президента клубу, який до ухвалення рішень не мав жодного стосунку.
Футбол. Чемпіонат України. Прем'єр-ліга
Результати матчів
10-го туру
"Динамо", Київ — "Карпати", Львів — 1:0
"Таврія", Сімферополь — "Металіст", Харків — 0:3
"Шахтар", Донецьк — "Ворскла", Полтава — 3:0
"Севастополь", Севастополь — "Металург", Донецьк — 4:2
"Говерла", Ужгород — "Арсенал", Київ — 2:0
"Металург", Запоріжжя — "Дніпро", Дніпропетровськ — 2:3
"Чорноморець", Одеса — "Зоря", Луганськ — 3:1
"Волинь", Луцьк — "Іллічівець", Маріуполь — 1:0
11-й тур
28 вересня, субота
16.00 "Зоря" — "Волинь", "Футбол"
18.30 "Металург" Д — "Шахтар", "Футбол"
19.30 "Дніпро" — "Чорноморець", "2+2"
29 вересня, неділя
16.00 "Іллічівець" — "Говерла", "Футбол"
17.00 "Карпати" — "Таврія", "2+2"
19.00 "Ворскла" — "Динамо", "Футбол"
19.30 "Металіст" — "Металург" Д, "2+2"
30 вересня, понеділок
17.00 "Арсенал" — "Севастополь", "2+2"
Ліга Європи. Груповий турнір
Група "В"
"Динамо", Загреб, Хорватія — "Чорноморець", Одеса, Україна — 1:2
ПСВ, Ейндховен, Нідерланди — "Лудогорець", Разград, Болгарія — 0:2
Другий тур
3 жовтня, четвер
"Чорноморець" — ПСВ
"Лудогорець" — "Динамо"
Група "Е"
"Пандурій", Тиргу-Жиу, Румунія — "Дніпро", Дніпропетровськ, Україна — 0:1
"Фіорентина", Флоренція, Італія — "Пасуш де Феррейра", Португалія — 3:0
Другий тур
3 жовтня, четвер
"Дніпро" — "Фіорентина"
"Пасуш де Феррейра" — "Пандурій"
Група "G"
"Динамо", Київ, Україна — "Генк", Бельгія — 0:1
"Тун", Швейцарія — "Рапід", Відень, Австрія — 1:0
Другий тур
3 жовтня, четвер
"Рапід" — "Динамо"
"Генк" — "Тун"
Коментарі