У неділю 62-річний Анатолій Коньков став президентом Федерації футболу України. За це рішення проголосували 132 зі 133 делегатів звітно-виборчого конгресу ФФУ — один утримався.
Анатолій Коньков був єдиним кандидатом на посаду: колишній керівник, Григорій Суркіс, після 12-річного перебування на чолі ФФУ, не став балотуватися на новий термін. Суркіс отримав звання почесного президента федерації: він може бути присутнім на її виконкомах, але не матиме права голосу. Колишній керівник першим привітав наступника з обранням, вручивши йому букет троянд.
— Коньков професійно грав у футбол, — каже Григорій Суркіс. — У своїй футбольній кар'єрі досяг вершин. Анатолію Дмитровичу не треба навчатися тим речам, про які не знають люди, що не були в грі. Із хорошою командою однодумців Коньков може багато чого досягнути. Але слід пам'ятати, що посада президента ФФУ — не приз, а важкий тягар. Я ж до 2015 року обраний членом виконкому УЄФА і робитиму все, щоб створювати позитивний імідж України. Безальтернативні вибори президента ФФУ я не коментуватиму. Також виключаю варіант, за якого повернуся до "Динамо". Ніколи не входив двічі в одну і ту ж річку. У "Динамо" є президент, мій брат, який любить футбол як своє життя.
Анатолій Коньков обійматиме посаду президента ФФУ щонайменше чотири роки. Він уже встиг скоротити кількість віце-президентів: у Суркіса їх було 10, у Конькова — п'ять. Першими заступниками стали Анатолій Попов, який був помічником генерального директора "Шахтаря" Сергія Палкіна, та Сергій Стороженко — він мав подібні повноваження і в Суркіса, і просто зберіг свою посаду.
Віце-президент Федерації футболу Олександр Бандурко повідомив, що на рахунках ФФУ залишаються $37 млн. Це — спонсорські кошти, а також надходження від ФІФА та УЄФА. За останні п'ять років ФФУ витратила $101 млн.
— Безальтернативні вибори мене абсолютно не дивують, — каже "ГПУ" колишній арбітр ФІФА Олег Орєхов, 45 років. — Коли в нашій федерації було інакше? Ніколи: і коли Пустовойтенко був президентом, і коли Суркіс. На момент виборів у нас усі делегати довіряють єдиному президентові. А вже потім судять його за вчинками та ефективністю роботи. Коньков у передвиборному турі об'їхав усю Україну, заручився підтримкою людей. Проти нього могли висунутися і я, і ви. І що? Які б у нас були шанси? Жодних.
1949, 19 вересня — Анатолій Коньков народився в місті Червоний Луч Луганської області
1968 — став гравцем донецького "Шахтаря"
1972 — у складі збірної СРСР став срібним призером чемпіонату Європи
1975 — перейшов до київського "Динамо", стає володарем Кубка кубків і суперкубка Європи
1976 — був ініціатором бунту гравців "Динамо" проти тренерського тандему Лобановський—Базилевич, за інформацією "ГПУ"
1982 — розпочав тренерську кар'єру в сімферопольській "Таврії"
1990 — очолив ленінградський "Зеніт"
1995 — упродовж року тренував національну команду України з футболу. Звільнений із посади через конфлікт із тодішнім президентом київського "Динамо" Григорієм Суркісом. Із тих пір неодноразово публічно критикував Суркіса-старшого
1998-2006 — працює тренером у полтавській "Ворсклі", алчевській "Сталі" та азербайджанському "Інтері"
2008 — стає спортивним директором алчевської "Сталі"
2012, 2 вересня — обраний президентом Федерації футболу України
Одружений, має сина Валерія.
Коментарі