середа, 19 червня 2019 06:25

"Здатні відібрати в "Шахтаря" титул. Але потрібен новий тренерський штаб"

Автор: REUTERS
  Олександр Хацкевич працює головним тренером ”Динамо” з червня 2017 року. До того очолював ”Динамо”-2 та збірну Білорусі
Олександр Хацкевич працює головним тренером ”Динамо” з червня 2017 року. До того очолював ”Динамо”-2 та збірну Білорусі

Білоруський тренер 45-річний Олександр Хацкевич продовжив контракт із київським "Динамо". Президент клубу Ігор Суркіс, 60 років, запропонував фахівцеві нову дворічну угоду.

34-річний Леон Вургафт, журналіст сайта ua-football.com оцінює сезон "Динамо".

— Він прохідний і неоднозначний, — каже. — Начебто результати не катастрофічні. Поразки від сильніших суперників — "Шахтаря", "Аякса", "Челсі", обхід слабших — "Славії", "Яблонеца", "Олександрії", "Десни", "Зорі", перемога над суперником свого рівня — "Олімпіакосом". Але якщо придивитися прискіпливіше — побачимо часто вимучені перемоги і чимало недостойних такого клубу результатів у матчах проти аутсайдерів, безпорадність у протистоянні з фаворитами, незбалансовану гру без чіткої тактики та стратегії. На шматок хліба "Динамо" в сезоні 2018/19 заробило. Але про масло, джеми та інші ласощі й мови немає. А для такого клубу це неприйнятно.

Можна продертися в Лігу чемпіонів, можна і вкрасти чемпіонський титул у "Шахтаря". Саме "продертися" та "вкрасти". З цим тренерським штабом, клубною структурою та гравцями чогось більшого неможливо досягти. У самій Лізі чемпіонів немає що запропонувати. Команда, що спирається на наявних гравців, здатна навіть впевнено відібрати чемпіонський титул у "Шахтаря". Здатна і поборотися за 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Але для цього потрібні троє-четверо придбань. І новий тренерський штаб, який побудує гру та знизить кількість травм.

Останній аспект мені здається одним із найважливіших. У випадковість епідемій травм я не вірю. Хтось тут винен. А травми серйозно заважають обмеженій у бюджеті команді.

Чи здатне "Динамо" боротися з "Шахтарем" за чемпіонський титул у сезоні 2019/20?

— "Шахтар" Паулу Фонсеки — найслабший за останні 20 років. Проте він тричі поспіль упевнено перемагав у чемпіонаті. Новий тренер Луїш Каштру — ще менш статусний і досвідчений на такому рівні, ніж Фонсека. Тому шанси "Динамо" підвищуються. Однак для цього перш за все потрібно не втрачати очки самому. Останні чемпіонати швидше програвало "Динамо", ніж вигравав "Шахтар".

Запас міцності киян у поточному десятилітті менший, ніж у донеччан, атака — незмінно блідіша. Голи здобувають важче. "Козирі" столичної команди — оборона, центр поля та вміння залишити головну "зірку" сам на сам із захисником.

Наскільки логічним здається продовження контракту з Олександром Хацкевичем?

— Результати Хацкевича в сезоні 2018/19 очікувані. Тому не провальні. Також начебто він вміє виховувати молодь, довіряє українцям, вміє сказати "ні" непокірним або ледачим зіркам і відправити їх на трибуни. Вміє побудувати жорстку оборону і вигризти матч у "Шахтаря" чи "Олімпіакоса". А саме греки чи команда такого рівня зустрінуться "Динамо" у вирішальному раунді кваліфікації Ліги чемпіонів. Після зміни тренера в донецькому клубі зі збереженням власного Ігор Суркіс намагається здобути перевагу в стабільності. Деяка логіка в цьому є.

Проблема в тому, що ця логіка оманлива. А інші аспекти не на його користь. Із молоді, яка чимало грає, білорус ввів до складу лише Миколенка. Та й того — через травму Піварича й недовіру Сідклею. Решта починали серйозно грати ще за Сергія Реброва. І майже всі вони нині зупинилися в розвитку або не розвивалися зовсім. Чого навчилися Шепелєв, Шапаренко, Циганков, Бесєдін протягом цих двох років?

Хацкевичу бракує педагогіки. Гравці чують на свою адресу критику та звинувачення за першої невдачі, часто після неї відправляються з поля на трибуни, а потім раптом повертаються на поле. Ну і є ще такі "дрібниці", як тактика, ігрова структура, стратегія. Вони відсутні.

Тому для мене підписання нового контракту з ним — помилкове рішення.

Чи варто Циганкову залишати "Динамо"?

— За важливістю для команди Віктор уже вийшов на рівень Андрія Ярмоленка. Однак надалі в "Динамо" він не прогресуватиме. Тут два варіанти. Або іноді виходити на іншій позиції, наприклад "фальшивої дев'ятки" чи другого нападника, з метою отримати нові навички. Або йти. Оскільки перший варіант малоймовірний, залишається другий. Якщо вірити пресі, в ньому реально зацікавлені концептуальні європейські тренери-вчителі. Цей шанс не слід марнувати.

Які позиції слід посилити?

— Парадокс, але одразу сказати важко. На флангах оборони є непогані надійні гравці. А ще повинні повернутися Тимчик і Піваріч, які додадуть гостроти атакам. Воротарська позиція нарешті більш-менш стабілізувалася. Бурда — справжній лідер центру оборони. Є пристойний форвард Соль, цікаві крайні форварди. Центр поля наповнений гравцями.

Але там уже немає футболіста, здатного наполегливо та спокійно працювати з м'ячем. На початок червня не було і справжнього "пітбуля", який вигризає м'ячі (купили ганця Кадірі. — ГПУ). Нині немає і виконавця, який рухається на вертикалі у штрафний. Такий також потрібен. Також я хотів би побачити ще одного центрального захисника, який вміє починати атаки.

Хто з гравців повинен залишити "Динамо"?

— Сидорчук, Гармаш та Андрієвський. Перші двоє вичерпали себе. І виходи першого в центрі оборони, а другого — в центрі атаки — лише підтверджують це. Слід подумати і про Буяльського. Півзахисник із мінімальною кількістю дотиків до м'яча і захисних дій — завелика розкіш.

Чи здатний новачок Кадірі навести лад у центрі поля?

— Навести лад — занадто гучна заява. Але допомогти безсумнівно здатний. Саме він — той "пітбуль", якого не вистачало "Динамо". Вміє і полюбляє боротися, зокрема в повітрі, відбирати. Гравець, не здатний перемогти самотужки, але здатний запобігти результатам як 0:5 від "Челсі". Цей трансфер під Хацкевича. Та й рівень непоганий. Молодий, добре грав у Австрії, а потім сенсаційно успішний у Росії. "Динамо" слід шукати такі трансфери.

Зараз ви читаєте новину «"Здатні відібрати в "Шахтаря" титул. Але потрібен новий тренерський штаб"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути