20-річний український боксер Ісмаїл Сіллах, який виступає у вазі 75 кг, завоював срібну нагороду на аматорському чемпіонаті світу. Після цього став заслуженим майстром спорту. А Національний олімпійський комітет України визнав чорношкірого атлета з Маріуполя найкращим спортсменом минулого місяця.
У боксі ти з дитинства?
— Можна й так сказати. Ще коли мешкав із батьками у Запоріжжі, потрапив з братом на любительський турнір. Сподобалося. Коли мені було сім років, ми переїхали до Маріуполя. Там почав серйозно займатися під керівництвом тренера Володимира Смирнова. Рано вийшов на ринг — у восьмирічному віці. Довелося навіть сфальсифікувати документи: додав собі два роки, тому що таких малих до змагань не допускали. Незважаючи на це, тричі вигравав чемпіонат України у своїй віковій категорії.
Сподівався, що бокс стане твоєю професією?
— Замислився над цим тільки у юнацькому віці, коли отримав першу копійку.
Ми з братом кривдити себе не давали: одразу пускали у хід кулаки
Бокс — небезпечний вид спорту. Батьки на тренування відпускали без проблем?
— Спочатку навіть ховали спортивні сумки. Змирилися, коли мені виповнилося 14 років. Зрозуміли, що я від свого не відступлюся.
Хто твої батьки?
— Мати — українка. Батько — із Сьєрра-Леоне. Випадково познайомилися у Запоріжжі.
Однолітки не кепкували через колір твоєї шкіри?
— Було таке — у дитинстві. Але ми з братом кривдити себе не давали: одразу пускали у хід кулаки.
Коли ти досяг першого серйозного успіху?
— Чотири роки тому виграв чемпіонат світу серед молоді. Після цього отримав місце у національній команді.
Виступом на останньому чемпіонаті світу задоволений?
— Ні: я налаштовувався тільки на золоту медаль. Але у фіналі поступився росіянину Матвію Коробову, якого вже перемагав до цього. Причини поразки? Насамперед неадекватне суддівство. Росія змагалася за першість у загальнокомандному заліку і проводила з арбітрами відповідну роботу. Але я не виправдовуюся. Сам допустився кількох тактичних помилок.
У професійний бокс коли плануєш перейти?
— Через три роки — після Олімпійських ігор у Пекіні. Планую там зайняти перше місце, а потім подамся у професіонали. Надихає приклад Володимира Кличка.
В Україні перший номер збірної отримує тисячу гривень на місяць
Чим приваблює професійний бокс? Вищим від любительського рівнем чи можливістю більше заробляти?
— І тим, і іншим. Я давно поставив мету — стати чемпіоном світу серед професіоналів. І гроші, звісно... В Україні перший номер аматорської збірної отримує тисячу гривень на місяць. У Росії, до речі, боксер такого статусу має 5000 доларів. Там не дуже то й рвуться у професіонали.
Після "срібла" на чемпіонаті світу став заможнішим?
— Від організаторів отримав 3000 доларів. Українці поки що мовчать. Хоча й обіцяли. Керівництво маріупольського заводу імені Ілліча гарантувало квартиру. Чекаю.
Чи є у тебе в Україні гідні конкуренти?
— З цим проблеми. Конкуренції абсолютно не відчуваю. І в спаринг-партнери ніхто не йде. Спарингую з професіоналами, постійно шукаю можливість виступити на міжнародних турнірах.
Сіллах неодружений. Каже, що повністю зосереджений на боксі і ще не готовий до серйозних стосунків. Хоча дівчину має.
Коментарі