Минулий рік став найуспішнішим у кар"єрі українського боксера Володимира Сидоренка. В лютому 2005-го він завоював звання чемпіона світу за версією WBA, а наприкінці року захистив титул. У березні у Володимира черговий бій — з колумбійцем Рікардо Кордоба.
Зараз Сидоренко тренується у Німеччині. За манеру триматися на рингу його називають маленьким Тайсоном ("Літтл Тайсон").
Як живеться на чужині?
— Не скаржуся. У мене десять тренувань на тиждень. Вихідний лише в неділю. Мені треба два місяці інтенсивних тренувань, аби набути оптимальної фізичної форми.
Що ви знаєте про свого майбутнього суперника?
— Лише те, що це хороший боксер, який посідає перші місця в рейтингах усіх провідних боксерських організацій (у загальному комп"ютерному рейтингу боксерів цієї ваги у Сидоренка сьома позиція, його суперник — на восьмій. — "ГПУ"). Знаю, що він у двадцяти восьми поєдинках програв лише раз, та й то — дуже сильному тайцеві Пунсавату Кратиндаєнгджиму. Знаю, що Кордоба лівша. Оце, мабуть, і все. Але до початку бою я вивчу всі деталі.
Другий захист титулу ви мали проводити саме проти тайця Пунсавата. Чому не склалося?
— Важко сказати. Можливо, не зуміли домовитися промоутери. Можливо, суперника не влаштував фінансовий бік угоди. Можливо, у Пунсавата травма...
Їм спагетті — їжу, що не тільки висококалорійна, а й легко засвоюється
У професійному боксі такі речі — звичне явище. Наприклад, після того, як я став чемпіоном, мав боксувати з японцем Манабу Фукушимою. Але спочатку травмувався я, потім — він. А тоді не досягли фінансової згоди. Однак сподіваюся, цей бій таки відбудеться.
Чому ви так прагнете цього?
— Справа в тому, що чемпіонським поясом за версією WBC зараз володіє японець Хозумі Хасегава, з яким я й хотів би зустрітися в об"єднавчому двобої. Тож мені потрібна реклама в Японії.
А хто, на вашу думку, найсильніший боксер у вашій ваговій категорії?
— Багато говорять про мексиканця Рафаеля Маркеса. Можливо, колись зустрінуся з ним. Тоді й з"ясуємо, хто найкращий.
Ваша вагова категорія не така грошовита, як, наприклад, середня чи надважка. І боксери, прагнучи заробити вищий гонорар, переходять у важчу категорію. Не збираєтеся вчинити так само?
— Поки що ні. Я ж недавно став чемпіоном світу. Потрібно довести, чого вартий тут. А згодом — можливо. Я й так у перерві між боями набираю вагу до 55–56 кілограмів. Потім доводиться зганяти.
Який традиційний розпорядок дня перед боєм?
— О 9-й ранку — сніданок, об 11.00 — годинна прогулянка. Потім невеликий відпочинок і обід, коли їм спагетті — їжу, що не тільки висококалорійна, а й легко засвоюється. Після обіду — з 15-ї до 16-ї — сплю. Оскільки поєдинки звичайно починаються о 21-й або о 22-й, дозволяю собі ще й легку вечерю.
23 вересня 1976 року — народився в Енергодарі Запорізької області
1999–2000 — чемпіон Європи серед любителів
2000 — бронзовий призер Олімпійських ігор у Сіднеї
2001 — срібний призер чемпіонату світу серед любителів
2005 — чемпіон світу серед професіоналів за версією WBA
Зріст — 162 см, вага — 54 кг. Усього на любительському ринзі провів 310 боїв, з яких 290 виграв. На професійному ринзі здобув перемогу у всіх 18 поєдинках. Заслужений майстер спорту України
Коментарі