— Втішає тільки те, що у Шевченка будуть досвідчені помічники-іноземці, — каже колишній нападаючий збірної України Іван Гецко, 48 років. — Саме призначення Андрія нелогічне. Він — кум президента Федерації футболу Андрія Павелка. От і вся логіка такого рішення.
15 липня 39-річний Андрій Шевченко став головним тренером збірної України. Він змінив Михайла Фоменка, який подав у відставку 23 червня. Під його керівництвом команда провалилася на Євро-2016 — програла три матчі, не забила жодного м'яча. Шевченко останні чотири місяці працював помічником Фоменка. Це — весь його тренерський досвід.
— Також турбує невміння Андрія говорити, — продовжує Іван Гецко. — Те, що він не може нормально донести свою думки журналістам і вболівальникам — півбіди. Набагато гірше, якщо й футболісти збірної не зможуть зрозуміти, чого від них хоче головний тренер. Тому вся надія на помічників-легіонерів (Шевченкові допомагатимуть італійці Мауро Тассотті і Андреа Мальдера та іспанець Рауль Ріанчо. — ГПУ). Добре, що нарешті позбулися кола тренерів, які змінювали одне одного у "Динамо" та збірній — усіх цих Сабо та Фоменків.
Шевченко з 2006 року прийняв кілька неправильних рішень. Перейшов із "Мілана" до "Челсі", де провалився. Потім була невдала спроба стати народним депутатом. Це непокоїть?
— Так. Є великі сумніви, що Андрій здатен стати кваліфікованим тренером. Хоча щиро бажаю йому успіху. Але до провалу треба бути готовим. Вистачає прикладів, коли великі футболісти вважали себе спроможними стати такими ж тренерами — болгарин Стоїчков, аргентинець Марадона, голландець Гулліт, румун Хаджі. Але нічого в них не вийшло.
Що має найперше зробити Шевченко в збірній?
— "Почистити" склад. Як на мене, відсотків на 40. Відмовитися від послуг вікових гравців — Шевчука, Ротаня, Тимощука, Гусєва. Не бачу основним нападаючим команди Зозулю. Треба звернути увагу на футболістів, які грають у західноєвропейських чемпіонатах. Таких як Олійник, Болбат, Малиновський.
Головою комітету національних збірних став Мирон Маркевич. Він — прихильник натуралізації футболістів, тобто надання легіонерам із нашого чемпіонату можливості зіграти за збірну України. Якщо в синьо-жовтій футболці на поле вийдуть умовні Тайсон чи Марлос — як поставитесь до цього?
— Позитивно. На Євро-2016 ми поїхали з двома гравцями, які знали — у них "залізне" місце в основному складі. Я про Коноплянку та Ярмоленка. А от якби їх "підпирали" ті ж Тайсон і Марлос — це пішло на користь команді. Конкуренція завжди допомагає.
Коментарі
1