Війну з Росією наше керівництво боягузливо називає АТО. Відсутність офіційних воєнних дій між державами не впливає на наслідки війни фактичної. Зокрема, на наслідки спортивні.
Найпершим на ситуацію зреагував Європейський футбольний союз (УЄФА). Ще влітку "розсіяв" українські та російські клуби по різних кошиках, аби ті не стали суперниками ані у кваліфікаційних матчах, ані у групових турнірах. Можуть "розсіяти" і взимку перед стадією плей-оф, якщо клуби обох країн туди разом потраплять. І так до півфіналу.
А ось Європейська гандбольна федерація запізнилася з цим. І тепер рекомендує перенести матч між збірними Росії та України на нейтральне поле. Росіяни, звісно, не погоджуються, бо офіційно наші країни не воюють.
Що буде далі? За останнє півстоліття подібні ситуації виникали неодноразово. Ізраїль, наприклад, "перевели" з Азії до Європи у всіх спортивних змаганнях, аби не мати клопоту з матчами ізраїльтян проти клубів арабських країн. До певного часу "розсіювали" команди Сербії та Хорватії, Вірменії та Азербайджану. Та якщо серби з хорватами згодом так-сяк "помирилися" і тепер грають на своїх полях, то з Вірменією та Азербайджаном вийшов конфуз. 2006 року УЄФА не "розводив" національних збірних цих країн у відборі до Євро-2008. Опинившись в одній групі, вірмени й азербайджанці так і не домовилися щодо місця проведення матчів. Підсумок — кожній з команд зарахували по технічній поразці за неявку на виїзний матч.
Погодьтеся, нині важко уявити футбольний матч хоч між національними збірними України та Росії, хоч між клубами цих країн. Навряд чи такий поєдинок узагалі дозволять за теперішніх умов. Хіба що на нейтральному полі. Тож, аби отримати хоча б теоретичний шанс зіграти з росіянами нинішнього сезону, наші клуби мають виходити або до фіналу Ліги чемпіонів, або до фіналу Ліги Європи. Ці поєдинки відбудуться на нейтральному полі — у Берліні та Варшаві відповідно.
Коментарі