понеділок, 30 січня 2006 18:19

Подяка Щербицькому

 

Андрій Шевченко, український футболіст італійського "Мілану", сьомий рік поспіль збирає врожай різноманітних призів та премій. А мені що далі, то більше його перехід у закордонну команду здається помилкою.

Тридцять три роки тому на Олімпійських іграх у Німеччині засяяла футбольна зірка іншого українця — Олега Блохіна. Він не міг тоді, ясна річ, переїхати за кордон. Хіба що втекти. А ось із Києва до Москви Блохіна цілком могли перевести. Наказом по МВС СРСР, на службі в якому формально перебував футболіст. Нормальна практика тих часів: із провінції — до столиці! І, можливо, не було б ані легендарного київського "Динамо" 70–80-х років, ані небувалого ні до, ні після розквіту українського футболу.

Рівняючись на Блохіна, зросло кілька поколінь великих майстрів у Києві, Дніпропетровську, Львові, Харкові, Донецьку, Одесі. І нехай росіяни з властивою для них простотою вписали Блохіна до історії свого футболу, ми добре знаємо, чий він насправді.

Якби Блохін переїхав до Москви, наша історія
була б іншою

Десятки мільйонів валюти витратили за останні сім років власники київського "Динамо" в пошуках гравця, який би зміг замінити проданого у 1999-му Андрія Шевченка. Шкодує, напевно, сьогодні Григорій Суркіс, що відпустив Андрія в "Мілан", не розуміючи справжнього масштабу його футбольного таланту. Адже всі свої численні призи і нагороди Андрій міг би виграти тут, у складі рідного "Динамо".

Мабуть, це перебільшення, але мені здається: якби Блохін переїхав на початку сімдесятих до Москви, наша історія була б іншою. Не було б чим пишатися у сірі роки застою. Виросли б ми без радості й надії, яку давав нам тоді футбол Блохіна і його "Динамо".

Спасибі за це Володимиру Щербицькому. Він хоч і був комуністом, але по-справжньому любив український футбол.

Зараз ви читаєте новину «Подяка Щербицькому». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути