Німецький лікар Фріц Зорґель припустив, що футболісти збірної України вживали допінг. Саме цим він пояснив масове отруєння наших гравців напередодні товариського матчу проти Туреччини 5 червня. За його словами, симптоми отруєння дуже подібні до побічного ефекту вживання дексаметазону, а це стероїд.
— Жоден фахівець із ліцензією лікаря спортивної медицини не бавитиметься подібними препаратами, вони за це несуть кримінальну відповідальність, — каже Лариса Квітко, 54 роки, лікар з Українського центру спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я. — Адже дексаметазон — потужна речовина тривалої дії. Належить до групи анаболічних стероїдів — допінгових препаратів, що прискорюють процеси відновлення. Серед спортсменів екстра-класу застосовується досить широко — при розтягуванні зв'язок, запаленні внаслідок набряку суглобів, підвищених фізичних навантаженнях і психоемоційних стресах. Може застосовуватися в разі шоку, якщо інші методи лікування неефективні. Все перераховане вище є у футболі. Всесвітнє допінгове агентство — ВАДА — дозволяє вводити препарат тільки всередину суглоба або поряд із суглобом і одночасно повідомляти про це терапевтичну комісію.
Цілком можливо, що футболістам збірної дексаметазон вводили травматологи, які відповідальності не несуть. І не виключено, що було передозування. Причому статися це могло задовго до зборів. Ознаки передозування можуть проявитися через два-три тижні. Але визначити це може лише медична комісія.
За необхідності, використання дексаметазону як ліків не пізніше ніж за 21 день до початку змагань у ВАДА подається документація про його застосування. Трапляється, що необхідно використати препарат у день змагань. Тоді теж потрібні відповідні формальності. Якщо документи оформлені правильно, через державну медичну установу. Лікар команди не несе відповідальності за наслідки застосування засобу.
Коментарі
1