Володимир Кличко переміг у двобої за звання чемпіона світу в абсолютній ваговій категорії за версією однієї з боксерських організацій — IBF. Чемпіонські титули за всіма версіями, окрім однієї (WBC), тої самої, з якої пішов Кличко-старший, належать тепер представникам Росії (WBA — Валуєв), Білорусі (WBO — Ляхович) та України (IBF — Кличко). Якщо ж відбудеться бій між чемпіоном WBC Рахманом та претендентом Маскаєвим, то увесь олімп професіонального боксу може стати "радянським".
Ще кілька років тому, коли американець Тайсон відкушував вухо супротивнику просто на рингу, а англієць Льюїс громив усіх претендентів, про "слов"янське домінування" і мови не могло бути. Єдиного тоді слов"янина, поляка на прізвище Голота, кілька разів показово побили могутні нащадки африканських племен. Боксерський світ, здавалося, так і не дочекається "білого чемпіона".
І ось тих чемпіонів є чимало. А всесвітнього інтересу, а значить і великих грошей, немає. Навмисно шукав у повідомленнях про бій Кличка та Бьорда згадку про суму призового фонду. Не знайшов. Навряд чи вона була дуже значною. Та й місце чемпіонського бою в німецькому Мангеймі не можна порівняти із культовим "Медісон Сквером" у Нью-Йорку. Охолола Америка до боксу, як тільки у чемпіони прийшли слов"яни. Чому так?
Професіональний бокс — не спорт, а цирк
Тому, що професіональний бокс насправді є не спортом, а цирком. У ньому головне — затягнути побільше публіки і зібрати найбільше грошей. А коли чемпіон народу з якоїсь причини не дуже цікавий, то або іншого підшукують, або цирк закривають.
Що буде далі? Можливо, за професіональний бокс візьметься Росія — зі своїми нафтовими мільярдами. Чому ні? Бій за звання чемпіона світу між росіянином та українцем матиме не менший рейтинг, ніж мали колись тайсони з льюїсами. Цей рейтинг зробимо ми. І чемпіон буде, сподіваємося, наш.
Коментарі