24-річний півзахисник Генріх Мхітарян — одна з головних фігур чемпіонату України. Вірменський футболіст "Шахтаря" — найкращий бомбардир вітчизняної прем'єр-ліги, предмет інтересу для західноєвропейських клубів.
Потенціал Мхітаряна оцінює колишній нападаючий збірної України Іван Гецко, 44 роки.
Сильні сторони
1. Універсалізм
— Мхітарян здатний зіграти будь-де в півзахисті на фланзі, центрального півзахисника, атакувального. У сезоні 2010/11 Луческу ставив Мхітаряна на позицію опорника, бо тяжкої травми зазнав Фернандіньйо. Генріх, хоч і тільки дебютував тоді в "Шахтарі", одразу вписався в систему гри "гірників". Але найкраще для нього діяти під нападаючим — так, як зараз. Логічно, що цього сезону Мхітарян повністю розкрився.
2. Робота без м'яча
— Постійний рух. Пошук вільних зон для розвитку атаки. Уміння працювати в один дотик.
Чудова взаємодія з бразильцями (Мхітарян знає португальську, бо 10 років тому стажувався у бразильському "Сан-Паулу". — "ГПУ").
3. Швидкість
— Вона така висока, що Мхітарян під час розіграшу "Шахтарем" кутових часто залишається страхувати партнерів. Логіка: якщо "стандарт" закінчиться не на користь "гірників", і суперник втече у контратаку, протистояти йому мають найшвидші футболісти.
Слабкі сторони
1. Гра головою
— Мхітарян — не гренадер, тому йому важко бути успішним у повітряній боротьбі.
2. Відсутність потужного удару
— Вірменин б'є на техніку, а не на силу.
Потенційна вартість
— Улітку 2010 року "Шахтар" заплатив за Мхітаряна 7,5 мільйона доларів. Думаю, за цей період його капіталізація зросла принаймні втричі — нині Генріху немає рівних в українській прем'єр-лізі. Потенційний покупець має викласти не менш як 20 мільйонів доларів. Але я б радив футболісту наступний сезон провести в "Шахтарі", і уже влітку 2014 року перейти до західноєвропейського клубу. Тоді йому буде 25 — оптимальний вік, щоб радикально змінювати умови роботи. Впевнений, Генріх може грати в будь-якому провідному чемпіонаті — Англія, Італія, Німеччина. Але найкраще, на мою думку, йому підійде іспанська першість.
П'ять фактів про найкращого бомбардира прем'єр-ліги Генріха Мхітаряна
1. Не має квартири в Донецьку
Мешкає на базі "Шахтаря" у селищі Кірша.
— Купити квартиру в Донецьку — не проблема, — каже футболіст. — Але не бачу в цьому необхідності. Живу сам — не маю ні дружини, ні подруги. Мама приїжджає в Донецьк на нетривалий період. А на базі чудово готують і на тренування не треба їздити.
Партнери по команді жартома називають Генріха директором бази.
2. Сестра працює в УЄФА
Моніка закінчила один із французьких університетів і потрапила на стажування до Ньона — там розташовується штаб-квартира Європейського футбольного союзу. Потім влаштувалася на постійну роботу. Працювала перекладачем керівника УЄФА Мішеля Платіні.
3. Батько помер 33-річним
Гамлет Мхітарян — форвард єреванського "Арарату" 1980-х. До Франції поїхав 1990-го. За п'ять років у нього виявили пухлину мозку. Три операції не допомогли врятувати життя.
4. На зустрічі зі студентами отримав пропозицію одружитися
Місяць тому Мхітарян відвідав державний економічний університет Вірменії. Одна зі студенток під час зустрічі запитала, чи не одружиться футболіст із нею.
— Що ви готові заради мене зробити? — була відповідь півзахисника.
Студентка пообіцяла забити гол Чехії — найближчому суперникові вірменської збірної. Той матч, домашній, команда Мхітаряна програла — 0:3. Після гри Генріх звинуватив деяких партнерів по команді у неповній самовіддачі. Прізвищ не називав.
5. Забив Буффону
Мхітаряну закидають низьку результативність у цьогорічній Лізі чемпіонів. Мовляв, він забив тільки данському "Норшелланду". "Ювентусу", "Челсі" чи "Боруссії" не забив. Це так, але здатність вражати ворота топ-команд Мхітарян довів у жовтневому матчі проти збірної Італії. Він пройшов кількох оборонців суперника і пробив повз Буффона, зрівнявши рахунок. Але поєдинок виграла Італія — 3:1.
Коментарі