Сьогодні в Бергамо ховають італійського футболіста 25-річного П'єрмаріо Морозіні з команди "Ліворно". Його серце зупинилося в суботу під час поєдинку першої ліги чемпіонату Італії між "Пескарою" та "Ліворно". Медикам вдалося реанімувати футболіста, але дорогою до лікарні серце Морозіні знову відмовило. Цього разу — остаточно.
У зв'язку із загибеллю футболіста, в Італії минулих вихідних скасували матчі в усіх лігах.
Розтин тіла Морозіні не допоміг виявити достеменні причини смерті. Припускають, що П'єрмаріо міг страждати на генетичний дефект серця. Його важко діагностувати. Через серцеві проблеми пішли з життя батьки футболіста. Його брат учинив самогубство, а 18-річна сестра хвора і не в змозі себе забезпечувати. Витрати щодо її утримання візьме на себе "Удінезе". Цьому клубу належав Морозіні, у "Ліворно" колишній футболіст молодіжної збірної Італії грав на правах оренди.
— Найчастіше причиною випадкової смерті футболістів є прихована патологія серцево-судинної системи, — каже Лариса Квітко, 54 роки, лікар зі спортивної медицини Українського центру спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я. — Це перше. Крім того, до летального результату призводить порушення режиму — поганий сон, вживання слабоалкогольних напоїв і допінгу. Наші спортсмени раз на півроку проходять обов'язкову диспансеризацію. Вона включає огляд лікарів багатьох спеціальностей в одному закладі. Крім цього, лікар раз на три місяці проводить контрольний огляд гравців. До того ж, після випадків смерті юнаків у спортшколі київського "Арсенала" всім футболістам обов'язково роблять ультразвукову діагностику серця.
За кордоном чіткої диспансеризації у клубів немає. Там до цього комерційне ставлення. У кожного футболіста свій особистий лікар. При цьому невідомо, якої він спеціальності. Рівень клубного лікаря може бути різним. Наші фахівці, які пройшли радянську школу, набагато сильніші від закордонних.
Коментарі
1