64-річний Михайло Фоменко виграв два поспіль кваліфікаційні поєдинки Кубка світу-2014. Тренера призначили на посаду 26 грудня, по ходу провального відбору. Доцільність такого кроку була сумнівна. Фоменко, проте, підтвердив його правильність. Чому?
1. Витиснув із гравців більше, ніж вони дають у клубах
Насамперед це стосується футболістів київського "Динамо" — Олега Гусєва та Андрія Ярмоленка. Обоє невиразно грали 2013 року за команду Блохіна. Під орудою Фоменка провели два добротні матчі. Не без помилок, але непогано діяли запасні "Шахтаря" Степаненко й Шевчук. Форвард "Дніпра" Зозуля, непереконливий у весняних матчах чемпіонату України, під час поєдинків за збірну у Варшаві та Одесі став одним із найкращих.
Ключ — психологічна робота. Вона дозволила відновити емоції після важкого варшавського матчу й успішно реалізувати модель гри першим номером в Одесі.
2. Функціональна готовність
Нею не вражали ані "Дніпро", ані "Динамо" — базові клуби збірної. А у Варшаві ми повністю виграли другий тайм, в Одесі проти молдаван — зуміли втримати їх після пропущеного гола, провівши кінець гри на половині поля суперника.
3. Тактика
Не можна сказати, що Фоменко показав надзвичайну винахідливість у системі гри. Робота на флангах, рух без м'яча, вичавлювання суперника зі своєї половини поля — очевидні складові успіху, яких неможливо досягнути без правильної методичної праці. Не було спрощених довгих передач у розрахунку на габаритного форварда — те, чим дорікали Фоменку. А він зробив ставку на мобільного Зозулю, а не потужного Селезньова.
4. Турнірна ситуація
Вона дозволяє боротися навіть за перше місце. Плюс: ми ще не грали із Сан-Марино, а Чорногорія та Англія взяли з аутсайдером по 6 очок. Та реально треба націлюватися на другу позицію. І навіть якщо воно не дозволить вийти до плей-офф, куди не потрапить найгірша "срібна" команда з дев'яти, роботу Фоменка можна буде визнати успішною.
Коментарі