Збірна Франції з футболу перемогла збірну України у товариському матчі — 4:1. Поєдинок відбувся пізнього понеділкового вечора в Донецьку і став другим для Олега Блохіна на посаді головного тренера після повернення до збірної.
Його команда знову показала невміння протистояти грандам. 2004 року Блохін програв товариський матч у Англії — 0:3, на Кубку світу-2006 поступився Іспанії (0:4) та Італії (0:3).
Поєдинок Україна — Франція розбирає колишній нападаючий сімферопольської "Таврії" Олександр Гайдаш, 43 роки:
— Назвати гру в Донецьку ганьбою для збірної України я не можу, — каже експерт. — За 5 хвилин до закінчення матчу рахунок був 1:1, і нічого не віщувало такого розгрому. Врешті-решт, це товариський матч, де цифри не мають серйозного значення. Інша річ — якість футболу. Її в України я не побачив. Ані пресингу, ані контролю над м'ячем, ані нестандартних ходів в атаці. Млява, безідейна гра — м'ячик вийшли покатати й більшість передач віддавали.
Атака і півзахист не могли допомогти обороні, бо були відрізаними від гри. Якщо когось відзначати, то Тимощука, Девича та Гусєва.
У центрі оборони зіграли Іщенко й Кучер, резервні футболісти донецького "Шахтаря". Чи варто було робити на них ставку?
— Особливого вибору я не бачу через відсутність Чигринського, Ракицького та Михалика. Не думаю, що Іщенко відповідає рівню збірної. Кучер колись імпонував грою у відборі, хоча помилявся позиційно. Але після травми він не може знайти себе. Тому я, можливо, покликав би до команди Мандзюка. Він ще й правого захисника може зіграти, де у нас очевидні проблеми — взагалі немає резерву на цій позиції. Хоча й Шевчук зліва проти Франції не був переконливим. Але останнім часом він відвойовує місце в основному складі "Шахтаря", тому на В'ячеслава можна покластися.
Як оціните дії воротаря П'ятова?
— Рятував, але другий м'яч на його совісті. Андрій зараз не найкращий голкіпер країни. Таким є Шовковський. Чому Блохін не покликав "динамівця", не знаю. А П'ятову не на користь відсутність конкуренції у клубі. Він знає, що все одно гратиме. Навіть у разі помилок.
У півзахисті Блохін залучив ліворуч Назаренка. Помилився?
— Так. У Назаренка немає якостей, щоб на такому рівні кваліфіковано відпрацювати на фланзі. Він більше думав про оборону, а не про допомогу атаці, хоча його вважають футболістом творчого плану. Я думаю, Назаренко збірній уже не помічник. Ротань — також не гравець основного складу. У півзахисті ми програли французам дуже багато, діям бракувало злагодженості та компактності. Тимощук свою роботу виконував, а працювати на створення було нікому. Тому зусилля Девича в атаці стали марні — йому ні з ким було обігратися.
Роль диригента атак мав виконувати Воронін?
— Можливо, Блохін так думає. Я від Вороніна відмовився би. Він грає у значно слабшому чемпіонаті, ніж раніше: Росія — це не Англія чи Німеччина. Та й вік проти Андрія.
На позицію "під нападаючими" можна ставити Мілевського, а на вістря атаки Селезньова — він найкращий в Україні завершувач.
Футбол. Товариський матч
Україна — Франція — 1:4 (0:0)
6 червня. Донецьк. Стадіон "Донбас Арена". 15 тис. глядачів (розрахований на 51 тис. 503). +23°С.
Суддя: Марк Клатенбург (Англія).
Україна: П'ятов, Кобін, Іщенко, Кучер (Хачеріді, 33), Шевчук, Тимощук, Ротань, Назаренко (Кожанов, 62), Гусєв, Воронін (Мілевський, 60), Девич (Селезньов, 69).
Тренер: Олег Блохін.
Франція: Манданда, Ревейєр, Сахо (Абідаль, 76), Кабул, Евра, Мвіла, Матуїді (Діабі, 77), Кабай (Мартен, 76), Менез (Малуда, 65), Ремі (Рібері, 64), Гамейро (Бензема, 64).
Тренер: Лоран Блан.
Голи: Тимощук (54), Гамейро (58), Мартен (87, 90+2), Кабул (89).
Коментарі
1