Тренер київського "Динамо" Валерій Газзаєв упродовж трьох років хоче виграти з клубом Лігу чемпіонів. Вівторковий виїзний матч чемпіона України проти "Барселони" — найсильнішої команди Європи — почасти мав дати відповідь, чи готова команда Газзаєва протистояти грандам континентального футболу. "ГПУ" за 10-бальною шкалою аналізує гру "Динамо" в перших двох матчах Ліги чемпіонів.
Тактика — 5,5
Якщо в матчі з "Рубіном" киянам удалося перебудуватися і дотиснути суперника, то поєдинок проти "Барселони" засвідчив кволий тактичний діапазон чемпіона України. "Динамо" не змогло відреагувати на пропущений від Мессі гол і покірно прийняло хід подій, вигідний для "Барселони". Жодних схематичних варіантів — наприклад, перейти на гру з трьома форвардами, щоб відігратися, — не пропонували. Більше того, позиційні помилки в обороні та нещільна опіка практично не залишили Газзаєву можливості для стратегічного маневру на "Камп Ноу".
Фізична готовність — 6,5
Великих проблем із функціональною готовністю "Динамо" не має. У поєдинку проти "Рубіна" кияни взагалі перебігали суперника. Проти "Барси" також досить швидко рухалися. Інша річ, що більшу частину матчу в Іспанії проводили без м"яча. За таких умов функціональна готовність мало чим може допомогти — коли ти бігаєш за суперником, більше втомлюєшся морально.
Гра в обороні — 6
У поєдинку проти "Рубіна" захист "Динамо" був майже бездоганний. Із "Барселоною" підстраховка не спрацьовувала, тому що дуже сильний індивідуально суперник розривав оборонців один в один. Кияни намагалися брати старанністю, подекуди Алмейді та Хачеріді вдавалося вправно грати на випередження. За винятком гола Мессі, добре проявив себе і голкіпер Олександр Шовковський.
Алієв має посилити конструктивну гру, а Михалик зміцнить центр захисту
Гра в атаці — 5Комбінаційної гри у виконанні "Динамо" обмаль — навіть із казанцями були не вишукані комбінації, а силовий тиск. Із "Барселоною" з точки зору командних дій не вийшло нічого — "Динамо" мусило грати з двома опорниками, пожертвувавши розігруючим. Спроби розтягти оборону суперника по флангах також здебільшого були невдалими. Найбільша ж проблема команди — перехід до контратак. Нинішні основні форварди киян — Шевченко та Мілевський — непогані технічно, але швидкості для втечі від захисників суперника їм бракує.
Резерв — 7
Далі киян чекають ключові поєдинки групового турніру — проти "Інтера". Повернення до лав Кравця може прискорити розвиток та завершення динамівських контрвипадів. Алієв має посилити конструктивну гру, а Михалик, коли одужає, — зміцнить центр захисту.
Футбол. Ліга чемпіонів. Груповий турнір. Другий тур. Група F
"Барселона" (Іспанія) — "Динамо" (Київ, Україна) — 2:0 (1:0)
29 вересня. Барселона. Стадіон "Камп Ноу". 70 тис. глядачів (розрахований на 98 772).
Суддя: Б. Куйперс (Нідерланди)
"Барселона": Вальдес, Дані Алвеш, Піке, Пуйоль-к, Абідаль, Туре (Бускетс, 68), Кейта. Хаві, Іньєста (Педро, 46), Мессі, Ібрагімович (Геффрен, 85). Тренер: Хосеп Гвардіола.
"Динамо": Шовковський, Єрьоменко, Хачеріді, Алмейда, Маграо (Бетао, 73), Вукоєвич, Юссуф (Гіоане, 46), Ярмоленко, Гусєв (Нінкович, 85), Мілевський-к, Шевченко. Тренер: Валерій Газзаєв (Росія).
Голи: Мессі (26), Педро (75).
Попередження: Маграо (37), Алмейда (55)
"Рубін" (Казань, Росія) — "Інтер" (Мілан, Італія) — 1:1
Третій тур
20 жовтня (вівторок)
"Інтер" — "Динамо"
"Барселона"— "Рубін"
Коментарі