Минулої п'ятниці футбольна збірна у товариському матчі зіграла внічию з Німеччиною — 3:3. Після першого тайму господарі вели 3:1. Це перший поєдинок на реконструйованому НСК "Олімпійський". Арена прийматиме фінал Євро-2012.
За 2 год. до матчу біля кас Палацу спорту черги, рухаються повільно. Залишилися квитки по 600 грн.
— 400 гривень коштують місця у центральних секторах, 200 — кутові прапорці, — каже чоловік у спортивній куртці двом дівчатам, тримає в руках із десяток квитків.
— Нам треба найдешевші квитки, дорогих ми не хочемо. Ми порадимося з Пашею.
До спекулянтів підходить білявка у рожевій куртці, просить продати квиток за 50 грн.
— Девушка, вы такая симпатичная, но таких цен нигде нет, — говорить чоловік у чорній шапці. Його друг перераховує гроші, тримає у руках 20–, 50– та 100-гривневі купюри. — Есть один билет за 150 гривен.
Дівчина відмовляється і йде.
У магазинах на території стадіону нові футболки збірної України продають по 400 грн. Дитяча коштує удвічі дешевше. За стільки можна придбати шалик. А футболку німецької збірної — за 700 грн. Уболівальники підходять, перепитують ціни. Ніхто нічого не купує. Дехто лається.
У точках швидкого харчування порівняно з офіційним відкриттям стадіону асортимент розширили, а ціни знизили.
— Додалися соуси, майонези, стало більше булочок. Ціни впали практично на все. Найбільше купують пиво, гамбургери, хот-доги, — каже касир Марина.
Жінка, років 40, миє руки у туалеті. На щоках має намальований прапор України.
— Буде 0:0 або наша мінімальна поразка, — говорить Людмила. — Уперше в житті опинилася на такому великому і красивому стадіоні. У вбиральні також чисто. З чоловіком та братом приїхали з Херсона. Квитки замовляли через інтернет, заплатили по 20 гривень.
— Україна переможе 2:1. Сподіваюся, збірна Голландії також виграє у німців. Зазвичай буваю на всіх поєдинках своєї команди, але зараз я в Україні, — розповідає голландський журналіст. — Тиждень провів у Польщі. Вони готові до Євро-2012. Думав, у вас ситуація складніша, але коли побачив цей стадіон, то зрозумів, що Україна теж гідно проведе турнір. На Євро моя збірна базуватиметься у Кракові, але свої матчі проводитиме або у Ґданську, або у Харкові. Це ще невідомо остаточно. Мені треба написати два великі матеріали у свою газету про ці два міста, тому їду у Харків.
Розплачуватися за їжу треба картками
На "Олімпійському" діє безготівковий розрахунок. Розплачуватися треба виключно картками. Вони коштують 20 грн. Після матчу їх можна повернути волонтерам і забрати гроші.
Ціни такі
Пиво, 0,5 л — 15 грн
Чай — 10 грн
Кава — 12 грн
Сік — 12 грн
Мінеральна вода — 12 грн
Хот-дог — 22 грн
Буреки (слойка з начинкою) — 20 грн
Клаб-сендвіч — 25 грн
Пиріжок із фруктами — 15
Попкорн — 20 грн
Уболівальники стрибали через паркан
Ті уболівальники, які прийшли на стадіон заздалегідь, спокійно пройшли через турнікети і вчасно потрапили на своє місце. А ті, хто приїхав незадовго до стартового свистка, мали проблему — турнікети з боку Палацу спорту не працювали. Люди, маючи квитки, нервували. Турнікети почали прокручувати вручну, а згодом взагалі відключили. Деякі з уболівальників стрибали через паркан, щоб потрапити на арену. Врешті-решт, відчинили ворота, щоб уникнути тисняви.
— У майбутньому, якщо люди приходитимуть на стадіон безпосередньо перед початком матчу, ми відчинятимемо всі вхідні ворота, — каже Андрій Герц, заступник генерального директора "Олімпійського".
Коментарі