четвер, 27 травня 2021 00:20

Чухалка

— Навіщо я у свої 78 років сиджу й переживаю за Новака? — мати важко підводиться з дивана та йде пити серцеві краплі.

Щойно закінчився матч третього кола відкритого чемпіонату Австралії з тенісу. Новак Джокович — фаворит турніру — в п'яти партіях обіграв американця Тейлора Фріца. Під час матчу серб послизнувся і забив м'язи живота. Подальша участь Джоковича у змаганнях була під питанням. Але він зумів відновитися й виграти 18-й "Шолом" у кар'єрі.

30 травня стартує основна частина відкритого чемпіонату Франції "Ролан Ґаррос" — другого турніру року з категорії "Великого шолома". Основна інтрига: чи зуміє іспанець Рафаель Надаль здобути 21-й "Шолом" і обійти принципового суперника — Роджера Федерера зі Швейцарії.

Надаль має своєрідний ритуал перед подачею. Перш ніж виконати її, тенісист спочатку чухає дупу, потім поправляє волосся. Тому мати дала йому прізвисько Чухалка.

На "Ролан Ґаррос" іспанець практично непереможний. Починаючи з 2005-го, програв три турніри, виграв 13. Обіграти його в Парижі на ґрунті — найскладніше завдання в тенісі.

Мати запитує про шанси Новака на черговий "Шолом". Кажу, що цьому може завадити інший супертенісист. Хто саме — вона здогадується одразу.