середа, 18 лютого 2009 16:46

Бьорндален установив рекорд чемпіонатів світу

Автор: фото: reuters /Lee Jae-Won
  Оле-Ейнар Бьорндален у вівторок уперше в кар’єрі виграв біатлонний марафон на чемпіонаті світу — індивідуальну гонку на 20 кілометрів

У корейському Пьонгчанзі проходить чемпіонат світу з біатлону. Норвезький спортсмен Оле-Ейнар Бьорндален уже завоював на турнірі три золоті нагороди. У вівторок скандинав уперше за кар"єру виграв біатлонний марафон — індивідуальні перегони на 20 км. На рахунку норвежця 13 титулів чемпіона світу. Це абсолютний рекорд. Також він виграв 86 етапів Кубка світу, повторивши досягнення шведського гірськолижника Інгемара Стенмарка.

Першу золоту нагороду на чемпіонаті-2009 Бьорндален здобув за скандальних обставин. Він фінішував першим у спринті, але порушив правила проходження дистанції. Біатлоніст "зрізав" кілька метрів із провини організаторів, які неправильно встановили розмітку. За правилами, спортсмену додали хвилину до результату, а "золото" передали росіянину Максимові Чудову. Проте норвежці подали протест. Його задовольнили, пославшись на те, що ці кілька метрів не вплинули суттєво на результат, і Бьорндален однаково випередив би Чудова.

Українці на чемпіонаті світу, який завершується у неділю, медалей поки що не здобули. Найкращий результат показав Андрій Дериземля — восьме місце в індивідуальних перегонах.

Зараз ви читаєте новину «Бьорндален установив рекорд чемпіонатів світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua