вівторок, 26 січня 2016 05:05

"Блаттер хотів моєї крові"

Автор: ФОТО: REUTERS
  Мішель Платіні став президентом УЄФА 26 січня 2007 року
Мішель Платіні став президентом УЄФА 26 січня 2007 року

26 лютого відбудуться вибори президента Міжнародної федерації футболу ФІФА. Головним претендентом на посаду був 60-річний француз Мішель Платіні, керівник європейського футболу. Але наприкінці минулого року його відсторонили від діяльності. Причина: 2011-го Платіні отримав 2 млн швейцарських франків — 47 млн грн від Зеппа Блаттера. Він керував ФІФА з 1998-го по 2015‑й. Таким чином оплачувалася робота Платіні у ФІФА з 1998 по 2002 роки. Документального підтвердження платежу немає. Це стало приводом для рішення комітету ФІФА з етики відсторонити обох від футболу на вісім років.

Блаттеру 2016-го виповниться 80. Для нього вирок фактично не має значення. А Платіні він забороняє балотуватися на виборах 26 лютого. Також француз може залишити посаду президента європейської футбольної федерації, яку очолює з січня 2007-го. Не виключено, що нового керівника УЄФА назвуть 3 травня під час конгресу організації в угорському Будапешті.

Платіні довго мовчав. Але на початку року дав інтерв'ю французькій газеті "Екіп".

Наводимо найцікавіші уривки бесіди.

— Блаттер хотів моєї крові, був проти того, щоб я перейшов у ФІФА, — каже Мішель Платіни. — Часто говорив, що я буду його останньою жертвою. Але пішов на дно разом зі мною. Точно знаю, що вони копали під мене.

Коли я з'являвся з Блаттером, люди впізнавали мене, а не його. У нього завжди були складні стосунки зі мною, Беккенбауером. Він любить футболістів, але не любить опинятися в їх тіні.

Фінансовий директор ФІФА зв'язався зі мною і сказав, як вони все зроблять. Я надіслав їм рахунок-фактуру. За десять днів перерахували кошти. Я все задекларував для податківців. Отримав гроші, які Блаттер був мені винен за роботу протягом чотирьох років. Я одержав рахунок-фактуру. Виконав все, що ФІФА сказала мені зробити. Але виникає питання: чому заплатили за дев'ять років? Не знаю, це запитання до них.

Я ж домовлявся не з ким-небудь, а з президентом ФІФА. Якби я нічого не зробив, хіба ФІФА з усіма своїми юристами й фінансистами перерахувала б мені гроші? До того ж уже через п'ять років вони мали право взагалі мені нічого не платити. Я можу звинувачувати тільки себе, що не прискорив виплату. Але ж повністю довірився ФІФА та її президенту.

Є люди, які мені винні гроші вже 30 років. Але як тільки вимагатиму, вони повернуть борг. Така я людина, в мене є принципи. Із 17 років з грошима не маю жодних проблем. Так, я знаю, скільки отримують директори УЄФА. Але ніколи не знав, скільки заробляють мої партнери по команді. Ніколи. Це мене не цікавило. Знаю, скільки маю я, а взагалі-то в фінансовому плані — "чайник".

Людям із комітету етики ФІФА не можна довіряти. Ці п'ять чоловік вирішують питання життя й смерті, можуть когось відлучити від роботи на вісім років або довічно. Чого це раптом? Хіба хтось може заборонити людині працювати?

Я домігся для Франції Євро-2016. І мені заборонили бути на жеребкуванні. А невдовзі взагалі не дозволять з'являтися на будь-якому заході. Але що-небудь придумаю. Можливо, влаштуюся волонтером на час турніру чи водієм (сміється).

Я надіслав лист до ФІФА, запитав, що мені можна, а що — ні. Багато людей хочуть зустрітися, поговорити з Мішелем Платіні не як із президентом УЄФА, а як із найкращим гравцем Європи 1983–1985 років, колишнім капітаном збірної Франції. Чекаю від ФІФА відповіді.

Не знаю, чи продовжу працювати президентом УЄФА. Поки що всі думки про те, щоб виправити цю несправедливість. Довіримося небесам.

Добре, тато не зовсім розуміє, що відбувається. А мами вже немає. Та є ще дружина й діти. Вони не такі міцні, як я. Але намагаюся піднімати їм настрій.

Зараз ви читаєте новину «"Блаттер хотів моєї крові"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути