четвер, 30 грудня 2010 01:30

10 успіхів українських спортсменів 2010 року

1. Чоловіча збірна України із шахів перемогла на Олімпіаді — жовтень

Змагання відбулися у російському місті Ханти-Мансійськ. Наша команда випередила головних фаворитів турніру — росіян. Найбільше очок для України — 9 здобув Василь Іванчук. Із 10 партій він переміг у сімох, дві звів унічию та одну програв. Також за нашу збірну виступали Руслан Пономарьов, Захар Єфименко, Павло Ельянов та Олександр Моїсеєнко.

2. Олександра Когут стала чемпіонкою світу з боротьби — вересень

Фінальну сутичку з японкою Ю Хоріусі львів'янка виграла завдяки тому, що в обох періодах, основний час яких завершувався 0:0, право брати захоплення за ногу випадало їй.

3. Інна Осипенко-Радомська виграла чемпіонат світу з веслування — вересень

Олімпійська чемпіонка-2008 підтвердила свій статус на першості планети. Осипенко-Радомська перемогла на дистанції 500 м.

4. Ольга Береснєва здобула "золото" чемпіонату Європи з плавання на відкритій воді — серпень

Донеччанка вперше вийшла на дистанцію 25 км. І одразу перемогла.

5. Українська парна четвірка виграла чемпіонат Європи з веслування — вересень

Яна Дементьєва, Анастасія Кожевникова, Катерина Тарасенко та Олена Буряк учетверте поспіль стали найсильнішими на континенті на дистанції 1000 м. На чемпіонаті світу вони здобули "срібло".

6. Андрій Говоров став срібним призером чемпіонату світу з плавання — грудень

На змаганнях у Дубаї в Об'єднаних Арабських Еміратах дніпропетровець здобув "срібло" на дистанції 50 м батерфляєм, установивши національний рекорд — 22,43 с.

7. Ольга Харлан виграла срібну нагороду на чемпіонаті світу з фехтування — листопад

У фінальній сутичці спортсменка з Миколаєва поступилася олімпійській чемпіонці зі США — Маріанні Загуніс (11:15).

8. Віталій та Володимир Клички захистили титули чемпіонів світу з боксу

Упродовж року брати провели по два поєдинки. Володимир обидва бої виграв нокаутом у 12-му раунді. Спочатку він відправив на поміст рингу американця Едді Чемберса, а потім нігерійця Семюеля Пітера. Віталій нокаутував у 10-му раунді поляка Альберта Сосновського, а за очками переміг американця Шеннона Бріґґса.

9. Василь Федоришин виграв "срібло" на чемпіонаті світу з боротьби — вересень

У фіналі галичанин протистояв росіянину Бесікові Кудухову. Третій, вирішальний, період завершився 0:0. Згідно із жеребом, захоплення ноги, а це 90% перемоги, брав Федоришин. Але Кудухов зумів вирватися із захвату і переміг.

10. Донецький "Шахтар" вийшов до 1/8 фіналу футбольної Ліги чемпіонів — грудень

У цьому тисячолітті українським клубам досягати подібного не вдавалося. У груповому турнірі донеччани набрали 15 очок із 18 можливих. Це дозволило посісти перше місце, обійшовши англійський "Арсенал", португальську "Брагу" та сербський "Партизан".

Наступний суперник чемпіона України — італійська "Рома".

Зараз ви читаєте новину «10 успіхів українських спортсменів 2010 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua