понеділок, 15 червня 2020 11:09

Збірна України вперше стала чемпіоном світу з футболу

Українська молодіжна збірна - з Кубком чемпіонів світу. Фото ФІФА

15 червня 2019 року у польському Лодзі відбувся фінал молодіжного Кубка світу з футболу для команд з віком гравців не старших 20 років. У вирішальному матчі зійшлися збірні України і Південної Кореї. Наша команда святкувала перемогу - 3:1 й уперше в історії завоювала титул чемпіона світу.

Україна потрапила на світову першість як півфіналіст чемпіонату Європи, який пройшов улітку 2018 року. Тоді у вирішальному матчі за вихід у фінал наша команда програла Португалії.

Під час жеребкування Україна була в третьому кошику. Звідти втрапила до групи D. З першого кошику сюди потрапила збірна США, з другого - Нігерія, а з четвертого - Катар. Турнір українці розпочали проти фаворита групи збірної США в місті Бєльсько-Бяла. Рахунок відкрив київський динамівець Сергій Булеца на 26-й хвилині. Американці оговталися й перехопили ініціативу. Дуже швидко, на 32-й хвилині вони зрівняли рахунок і продовжили тиск на наші ворота. Однак на початку другого тайму Сергій Попов головою вивів Україну вперед. Попри всі спроби збірної США зрівняти рахунок, матч так і завершився перемогою України - 2:1.

У наступній грі Україна лише в другому таймі зламала опір аутсайдера - збірної Катару - 1:0. Знову відзначився Попов.

Перед вирішальним матчем проти Нігерії Україна мала 6 балів, а США і Нігерія - по 3. Наші спокійно довели гру до вигідної нічиєї – 1:1. Рахунок відкрив Данило Сікан в першому таймі, а в другій половині нігерійці зрівняли його.

Сікан набрав непогану форму й вирішив долю протистояння в 1/8 фіналу, де нашим суперником була збірна Панами. Данило ще в першому таймі відзначився дублем. Ще один гол записав на свій рахунок Попов - 3:0 після першої половини гри. У другому таймі команди обмінялися голами - 4:1 на користь України. Ще один гол записав на свій рахунок Булеца.

Після перегляду епізоду суддя угледів нарешті удар рукою в обличчя захиснику Бондару

Чвертьфінал українці грали в Лодзі проти збірної Колумбії. І знову долю матчу вирішив Сікан. Він забив після помилки захисників і воротаря на 11-й хвилині. Данило виграв верхову боротьбу в центрі поля, оббіг захисника, який тримався за око, випередив другого оборонця й голкіпера, який невідомо чому вискочив за межі карного майданчику. Вирішального удару форвард "Шахтаря" завдав у порожні ворота - 1:0. Цей гол був єдиним у матчі.

Найдраматичнішим матчем для України виявився півфінал проти збірної Італії. Італійці на початку гри провели кілька небезпечних атак, які нічим не закінчилися. Україна відповіла проходом Коноплі і пасом у центр карного майданчика. Супряга пропустив м'яч, а Булеца невідпорно пробив з району 11-метрової позначки – 1:0.
У другому таймі арбітр вилучив Попова на 79-й хвилині й наші хлопці залишилися в меншості. Однак Кащук ударом із правого флангу струсонув поперечину воріт. Розв'язка настала на 93-й хвилині. Захисники України невдало вибили м'яч, верхову боротьбу виграв форвард Італії Скамакка й невідпорно пробив із розвороту. Однак тут вперше за весь чемпіонат Україні допоміг арбітр. Після перегляду епізоду суддя угледів нарешті удар рукою в обличчя захиснику Бондару, який передував взяттю воріт. Гол Італії скасували, а наші вийшли у фінал.

Фінальна гра з Південною Кореєю в Лодзі виявилася драматичною. Вже на 3-й хвилині правий захисник Безкоровайний звалив нападника у куті карного майданчика і Лі Каньїн спокійно реалізував пенальті - 0:1. Україна оговтувалася довго, аж поки на 36-й хвилині Супряга після серії відскоків проштовхнув м'яч до сітки – 1:1.
У другому таймі команди зіграли лише 7 хвилин, як Україна вийшла вперед. Конопля прорвався правим флангом, захисники вибили м'яч із-під ніг нашого правого бека, але точно на ногу Супрязі, який спокійно реалізував вихід сам на сам - 2:1.
Корея кинулася відігруватися, але надійно зіграв Лунін. А на передостанній хвилині чудовий рейд удався Георгію Цітаїшвілі. Він двічі обіграв захисника й невідпорно пробив у кут - 3:1. Україна - чемпіон світу!

На попередніх першостях збірна України далі 1/8 фіналу не заходила.

Зараз ви читаєте новину «Збірна України вперше стала чемпіоном світу з футболу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua