субота, 09 жовтня 2021 18:03

Україна здобула в Гельсінкі першу перемогу у відборі на Кубок світу

Малиновський тепер не допоможе збірній. Фото: UA-Футбол, Олександр Приходько

Добрий вечір!

Не знаю, чи цей вечір буде добрим для збірної України, але вирішальним — точно. Наша збірна ослаблена травмами провідних гравців з одного боку та самодурними рішеннями тренера Олександра Петракова — з іншої, готується вийти на поле проти одного з основних конкурентів за друге місце в групі — збірної Фінляндії.

Наша команда видала рекордну серію нічиїх в офіційних матчах відбору на Кубок світу — 5. Очевидно, що сьогодні стрілка терезів хитнеться в іншу крайність. Що нас чекає? Перемога й світлі перспективи? Поразка й відставка Петракова?

Мабуть найважче цю гру буде дивитися Руслану Малиновському. Мало того, що тренер відчепив його від команди, так він заборонив навіть згадувати його ім'я на прескоференції. Олександр Петраков сам загнав себе в цей кут, з якого є вихід лише на Кубок світу або на пенсію.

Розв'язки чекати не довго. За дві-три години ми знатимемо все.

Стали відомі стартові склади команд:

Україна: П'ятов, Матвієнко, Забарний, Кривцов, Соболь, Шапаренко, Степаненко, Тимчик, Циганков, Ярмоленко, Яремчук.

Запасні: Бущан, Різник, Сирота, Сидорчук, Корнієнко, Зубков, Харатін, Шабанов, Булеца, Довбик, Сікан, Караваєв.

Фінляндія: Градецький, Райтала, Тойвіо, Араюрі, Вяйсянен, Алхо, Лам, Камара, Лод, Йоел Пог'янпало, Пуккі.

Запасні: Йоронен, Ерікссон, Гранлунд, Ояла, Тейлор, Йенсен, Нісканен, Валакарі, Ніссіля, Іванов, Ріскі, Хямяляйнен.

Команди виходять на поле "Олімпійського" в Гельсінкі.

Гра почалася!

2 хв. Фіни нещадно пресингують. Два удари поспіль Пуккі й Лод завдавали. Пятов на місці.

4 хв. ГОЛ! Ярмоленко відкриває рахунок з-за меж карного майданчика розкішним ударом точно в кут воріт. Градецький стрибнув, але марно. 1:0 ми повели!

7 хв. Наші провели ще одну гостру атаку, але ніхто не відгукнувся на простріл з лівого флангу.

9 хв. Забарний вибиває м'яч з-під ніг Пог'янапало. Небезпечно було.

12 хв. Фіни з м'ячем тривалий час і це вже заявка на володіння ініціативою.

14 хв. Соболь наступає на ногу супернику недалеко до жовтої картки було.

15 хв. Яремчук отримав м'яч у 8 метрах від воріт, переклав під ударну ногу, але не влучив у дальній кут.

19 хв. Агресивно дуже грають фіни, наші переходять на гру від оборони, але при нагоді біжать у контратаку.

22 хв. Тепер простріл з правого фланнгу атаки нашої команди, однак знову ніхто не встигає замкнути.

24 хв. Степаненко зарядив гармату здалеку, але дуже вже неточно.

27 хв. Яремчук потанцював перед карним майданчиком і скинув під удар Ярмоленку, але удар Андрія захисник заблокував.

29 хв. Гол! Відігралися фіни. Паніка в нашому карному майданчику, стійка й винос Матвієнка потрапляє просто в Пуккі. Знову нічия — 1:1.

33 хв. ГОЛ! Яремчук виводить нашу команду вперед! Класно розіграли комбінацію Тимчик, Циганков і Яремчук. Роман забивав із 5 метрів. 2:1 ми попереду!

37 хв. Кривцов отримує жовту за удар ззаду Пуккі.

38 хв. Циганков бив з 12 метрів і не влучив у верхній дальній кут.

9:4 за ударами на нашу користь.

42 хв. Тимчик прекрасно пройшов правим флангом, але передачу віддав просто в нікуди.

44 хв. Тепер легка паніка була в карному майданчику фінської команди й зіграли на винос господарі.

Перерва. Ми ведемо, але напруга надто велика. Ве може змінитися будь-якої миті.

Поновилася гра в Гельсінкі.

Заміна в нас. Замість Соболя вийшов Корнієнко із "Шахтаря".

48 хв. Затяжна атака в нас завершилася ударом Яремчука з розвороту, але неточно пробив гравець "Бенфіки".

50 хв. Ярмоленко прорвався правим флангом і нічого не виконав: ні пасу, ні удару!

53 хв. Ярмоленка вдарив по ступні Канерва й дві хвилини полежав Андрій.

56 хв. Російський коментатор матчу згадує чомусь тренера "Шахтаря", але називає його Де Дзебрі.

58 хв. Пуккі бив із рикошетом і заробив кутовий Теему.

61 хв. Дві заміни у фінів. Ніссіля і Хямяляйнен виходять замість Алхо й Лама. Підвернув ногу Алхо.

63 хв. Пуккі збиває Кривцова. Наступає на ногу Сергієві.

66 хв. Віддали ініціативу наші. Штрафний у фінів у 20 метрах від воріт.

68 хв. Ніссіля так довго готувався, а пробив у небеса.

71 хв. Шапаренко двічі помилився упродовж двох хвилин і привіз дві атаки. Втомився Микола.

74 хв. Яремчук однією неточною передачею обрізав перспективну атаку нашої команди. Шкода!

75 хв. Підсіли наші. Кривцов заробив штрафний на Пуккі.

76 хв. Лод бив на силу, Пятов відбив, Араюрі з 3 метрів не влучив у ворота.

78 хв. Заміни в нас Сидорчук і Зубков міняють Циганкова й Степаненка.

81 хв. Зубков прострелив із лівого флангу, але замикати не було кому.

85 хв. Три хвилини атакували господарі поки вивели на завершальний удар партнера. Слабувато вийшло.

85 хв. Довбик міняє Яремчука в нас, а Булеца вийшов замість Ярмоленка.

88 хв. Стара картина. Простріл Довбика ніхто не збирався замикати.

6 хвилин додав арбітр.

90+3 хв. Булеца гарно підставився під Тойвіо й арбітр віддав нам м'яч. Кілька секунд виграли хлопці.

Все. Нарешті є перша перемога!

Україна після перемоги над Фінляндією повернула собі друге місце в групі. В нашої команди тепер 8 залікових балів. У Боснії й Герцеговини — 6. У Фінляндії залишилося 5.

Зараз ви читаєте новину «Україна здобула в Гельсінкі першу перемогу у відборі на Кубок світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua