неділя, 04 червня 2017 11:09

Стартував третій розіграш футбольного Кубку світу

Збірна Італії виграла Кубок світу-1938

4 червня 1938 року у Франції розпочався третій розіграш Кубка світу з футболу.

Турнір ознаменувалася скандалом. Оскільки ФІФА порушило обіцянку чергувати розіграші в Європі й Америці, усі латиноамериканські команди відмовилися від участі терміном на 20 років. Приїхали лише Бразилія і Куба. Саме бразильці були визнаними фаворитами першості.
На Європу вже насувалася велика війна. В Іспанії воювали франкісти й республіканці.

Припинила існування неперевершена "вундертім" – збірна Австрії, яку після аншлюсу об'єднали з Німеччиною. Місце австрійців запропонували Англії, однак острів'яни відмовилися.

16 команд грали на виліт. Шведи пройшли Австрію без гри. Чехословаччина розтрощила Нідерланди - 3:0. Щоправда, всі м'ячі було забито в додатковий час. Франція вибила Бельгію - 3:1. Угорщина не помітила спротиву Голландської Ост-Індії - 6:0. Італійці в додатковий час зламали опір Норвегії - 2:1.

Найцікавішу гру видали Бразилія і Польща. Бразильці вигравали після першого тайму - 3:1. Однак основний час завершився внічию - 4:4. Польща урятувалася на 89-ій хвилині. У додатковий час бразильці забили двічі, а поляки – лише раз. Цей матч став і змаганням бомбардирів. Неймовірний Леонідас відзначився тричі, а Ернест Віллімовський забив чотири м'ячі. 6:5 - перемога Бразилії. Після стартових нічиїх перегравали матчі Румунія – Куба й Німеччина – Швейцарія. Кубинці виграли - 2:1, а Швейцарія, поступаючись 0:2 розтрощила "справжніх арійців" із Німеччини - 4:2.

В чвертьфіналі шведи встановили рекорд перемогою над Кубою - 8:0. Угорщина обіграла Швейцарію - 2:0. Італія вибила господарів – Францію, 3:1. Бразилія з другої спроби здолала Чехословаччину - 1:1 і 2:1. Причому в другому матчі найкращий гравець європейців – Неєдли зламав ногу, а воротар Планічка – руку. Заміни були заборонені.

У півфіналі Бразилія впала жертвою самовпевненості. Латиноамериканці вважали, що переможуть Італію без надзусиль, тому закупили білети на літак у Париж. Тренер італійців Поццо запропонував компроміс: мовляв, полетить та команда, яка переможе.

– Полетимо ми, – сказав тренер Бразилії. – Щоправда, можемо взяти вас, синьйор Поццо, на перегляд фіналу.

Самовпевнений наставник Бразилії дав перепочити Леонідасу. У підсумку Італія вела 2:0 і лише на 87 хвилині Бразилія розмочила рахунок 2:1. Квитки на літак Бразилія Італії не віддала. Італійці змушені були їхати потягом. Угорщина не мала проблем із Швецією - 5:1.

Попри прогнози, італійці у фіналі легко розібралися з Угорщиною 4:2 і вдруге виграли Кубок світу.

Наступний турнір через війну пройшов тільки 1950 року.

Зараз ви читаєте новину «Стартував третій розіграш футбольного Кубку світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua