Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на базі онлайн проекту InPoll провів соціологічне дослідження, щоб визначити найпоширеніші прикмети і забобони у футболі.
Найбільше надається значення тому, що футболіст не повинен перед грою голитися або обстригати волосся, якщо він розраховує на те, що фортуна посміхнеться саме йому. Ще краще, якщо в цей момент у нього в гетрах буде щаслива монетка.
Перед матчем потрібно шнурувати бутси завжди з однієї і тієї ж ноги, і з неї ж треба виходити на поле, не наступаючи на лінію розмітки і попередньо торкнувшись газону рукою і перехрестившись.
Також з великою обережністю футболісти ставляться до 13-го номеру на футболці, який вибирають нечасто. Перед черговим матчем гравець повинен переконатися, що надів правильну форму, яка спеціально не пралася після минулої переможної гри.
Дуже важливо на домашній арені суворо починати тільки з одного, свого, боку поля. Воротарям також рекомендуємо безпосередньо перед свистком про початок гри доторкнутися до штанг. Можна також заздалегідь закопати на удачу монетку за воротами. Після пропущеного гола не можна від досади забивати м'яч у ворота ще раз, інакше все повториться.
Штрафні необхідно бити, поставивши м'яч ніпелем вперед. Так він летить набагато точніше. Ні в якому разі не можна дивитися в очі воротареві перед тим, як нанести одинадцятиметровий удар.
Особливе місце у футбольних марновірствах займають жінки. Щоб не злякати футбольну удачу, гравець повинен відмовитися від близькості перед матчем, не розмовляти з ними до гри і не пускати до себе в автобус. Ще краще, якщо футболіст взагалі не буде розмовляти перед грою.
Коментарі