Президент УЄФА Мішель Платіні напередодні візиту на Україну вперше різко розкритикував Україну за погану підготовку до проведення футбольного чемпіонату Європи.
За кілька днів до інспекції українських міст-господарів Євро-2012 Мішель Платіні на прес-конференції в Брюсселі висловив невдоволення темпами підготовки ключових об"єктів турніру. Зокрема, він серйозно стурбований ситуацією з будівництвом стадіону "Олімпійський" в українській столиці.
"Якщо арену в Києві не побудують вчасно, матчі там проводитися не будуть. А якщо на Євро не буде Києва, не буде й України", - жорстко заявив президент УЄФА.
Преса зв"язала критику Мішеля Платіні на адресу України з тим, що в березні майбутнього року на черговому конгресі союзу він має намір виставити свою кандидатуру для переобрання на новий чотирирічний термін. Проблеми, пов"язані з підготовкою найголовнішого футбольного турніру Європи, можуть не кращим чином вплинути на його кар"єру.
Проте запасного варіанту, так званого плану "Б" - якою країною можна замінити Україну, в УЄФА немає. Чутки про те, що однією з господинь Євро-2012 разом з Польщею претендує стати Німеччина, Мішель Платіні спростував.
Що ж стосується кількості міст, що приймають чемпіонат на Україні, то в комітеті УЄФА схиляються до схеми "4+2", згідно з якою турнір повинен відбутися в двох українських містах та в чотирьох польських.
"Але поки ми довіряємо Україні і сподіваємося на її чотири стадіони", - підкреслив голова УЄФА.
Платіні проведе на Україні два дні - 7 і 8 квітня. На цей раз його візит передбачає поїздки в Донецьк, Харків і Львів. Ці ж міста спеціально перед приїздом Платіні проінспектував віце-прем"єр-міністр з питань Євро-2012 Борис Колесніков.
На думку Колеснікова, головні проблеми Донецька - аеропорт та готелі, Харкова - дороги. У Львові ж остаточно зірвано графіки будівництва стадіону та ремонт аеропорту. У зв"язку з цим в Кабміні вирішили замінити генпідрядників цих об"єктів.
"Ми домовилися з попереднім підрядником, що вони зможуть виконувати певні субпідрядні роботи. В якості нового підрядника буде цілий консорціум - українські, можливо, хорватські та македонські компанії", - повідомив Колесніков. Що стосується аеропорту, то замість "Азовінтексу" генпідрядником може стати компанія "Альтком", яка здійснює такі ж будівельні роботи в донецькому аеропорту.
У Києві будівництво НСК "Олімпійський" відстає від графіка на кілька місяців. Крім того, є технічні проблеми. Зокрема, через прорахунок в проектуванні нижні трибуни можуть бути закриті рекламними щитами, що не дозволить уболівальникам спостерігати за грою.
З середини квітня на кожному з об"єктів Євро-2012 будуть працювати іноземні інженери, які делеговані Кабміном для моніторингу за всіма етапами робіт. А президент Янукович зажадав поліпшити стан українських автошляхів, щоб з заходу на схід країни можна було дістатися за 13-14 годин.
За матеріалами euro-football.ru
Коментарі
1